Poslední rozloučení s Petrem Bartáškem

V neděli 24. listopadu 2019 proběhlo poslední rozloučení s Petrem Bartáškem, úspěšným autokrosařem a vášnivým pilotem. Petr Bartášek zahynul 16. listopadu při pádu ultralehkého letadla. Jeho památku uctili minutou ticha delegáti výroční konference Autoklubu ČR.

Sedmapadesátiletý Petr Bartášek byl jediným jezdcem, který v kategorii do 1600 ccm získal šest titulů republikového šampiona, a je tak v historických tabulkách nejlepším jezdcem v této kubatuře. Vedle autokrosu také v devadesátých letech dvakrát startoval na Rally Bohemia. Po skončení závodní kariéry se věnoval stavbě závodních převodovek. Osudovou byla jeho vášeň pro létání.

Výjimečnou osobnost českého motorsportu připomněl na sobotní výroční konferenci Autoklubu České republiky Ladislav Tejchman, předseda Komise Off-road a člen Prezídia Autoklubu ČR. Delegáti na jeho návrh uctili památku Petra Bartáška minutou ticha.

Petr Bartášek – archivní foto. Zdroj: Facebook – Autokrosové vzpomínky