Zakončení sezóny MMČR Miniracing 2019

V sobotu 16. listopadu 2019 proběhlo vyhlášení letošního ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky Miniracing. Tradičním místem vyhlášení tohoto seriálu pro nejmenší silniční motocyklisty jsou České Budějovice a ani v letošním roce tomu nebylo jinak. Oficiálního zakončení sezóny se zúčastnila řada hostů v čele s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem a předsedou Komise silničních motocyklů Autoklubu České republiky Matějem Smržem. Nechyběli také zahraniční hosté a samozřejmě velké množství nadšených závodníků s rodiči.

Celým večerem perfektně provázel známý motocyklový moderátor Josef Kubíček. Ceny převzali nejlepší jezdci v kategorii Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Mini GP O, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP. Ve zmíněných kategoriích se o předávání cen podělili ti nejvýznamnější hosté večera. Za velice pozitivní skutečnost lze označit, že všechny poháry byly rozdány, můžeme tedy s jistotou říci, že jezdci miniracingu jsou i v často velice mladém věku opravdovými profesionály a berou akce na zakončení celé sezóny s náležitou vážností. Dekorování se dočkali také jezdci Ukázkových akademií, které v letošním roce zaznamenaly velký kvantitativní i kvalitativní nárůst. Poslední dekorovanou třídou se stala Ohvale 160. Úplný závěr obstaralo předání ceny pro nejlepšího mechanika šampionátu a uvedení nového člena do Jihočeské motocyklové síně slávy.

Tečkou bylo poděkování všem zúčastněným ze strany předsedy Komise silničních motocyklů Matěje Smrže. Ten nezapomněl zmínit finanční pomoc od Autoklubu České republiky, která pro byla pro šampionát velice důležitá. V příštím roce se mistrovství dočká řady změn, mezi které bude patřit lepší rozdělení tříd u některých závodů v závislosti na charakteru okruhu. Sezóna 2020 tak bude bezpochyby znamenat další posun kvality českého miniracingu.

Sdílet