SETKÁNÍ MISTRŮ V SOSNOVÉ POBAVILO DIVÁKY

Ani typicky dušičkové počasí neodradilo motoristické fanoušky od návštěvy sosnovského autodromu, kde se o víkendu konal už 18. ročník Global Assistance Setkání mistrů. Jezdci několika automobilových disciplín sváděli boje nejen mezi sebou, ale také s velmi kluzkým povrchem autodromu. Mokrá trať smazala výkonové rozdíly soutěžících speciálů a o dobrém výsledku rozhodovalo především umění jezdců.

Do finále kategorie Rally postoupili bratři Semerádové, oba s vozem Fabia R5. S nepatrným náskokem zvítězil ve finálové jízdě mladší Petr, Martin skončil druhý a třetí příčku obsadil Václav Pech, který startoval premiérově s vozem VW Polo GTi R5.

V kategorii Rallycross zvítězil Aleš Fučík s VW Polo, před Marianem Gajdošem a Jiřím Bretem.

Velkou show předváděli především autokrosaři, jejichž přemotorované speciály měly co dělat, aby přenesly brutální výkon na mokrou trať. Dvojnásobný mistr Evropy Petr Nikodém opanoval tuto kategorii a vybojoval první místo před Janem Smržem a Tomášem Gomzjakovem.

Velmi atraktivní podívanou nabídla divákům také kategorie historických vozů. Svoji Fabii R5 nechal tentokrát doma Jan Černý a na start prestižního podniku se postavil s Fordem Sierra Cosworth. Silná zadokolka mu ale nedělala žádné potíže a Honza porazil druhého Marcela Tučka s Mazdou RX7, za kterým skončil Petr Hustý s Mercedesem 190E.

Jezdci museli na kluzké trati předvést maximum svých řidičských schopností, pro diváky to byla parádní zábava a i přes nepříznivé počasí odcházeli z Autodromu v Sosnové spokojeni.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes

Sdílet