Ondřej Bisaha vítězem European Rally Trophy

Ondřej Bisaha s Petrem Těšínským se stali vítězi letošního ročníku European Rally Trophy. Po úspěšné obhajobě vítězů European Rally Trophy – Central se vydali na švýcarskou Rallye du Valais, kde se uskutečnilo letošní finále seriálu.

Na náročných horských rychlostních zkouškách v okolí Sionu dokázali vybojovat vytoužený titul a získat tak nejen pověstnou ‚planetku,‘ tedy trofej udělovanou kontinentálním šampionům, ale také pozvání na prosincové vyhlášení mistrů v Paříži.

„Jsem strašně šťastný, že se nám podařilo vybojovat titul v European Rally Trophy. Finálový závod ve Švýcarsku byl hodně obtížný, rychlostní zkoušky Rallye du Valais byly jedny z nejtěžších, jaké jsem ve své kariéře absolvoval,“ řekl v cíli šťastný Ondřej Bisaha.

V boji o titul v ERT3 se představili René Dohnal s Romanem Švecem. Při prvním zahraničním startu je zbrzdily technické problémy – první den ztratili kvůli problémům s klapkou, ve druhé etapě pak odstoupili kvůli střihnutým šteftům levého předního kola. Náladu si spravili podařeným výkonem v závěrečné etapě i ziskem řady neocenitelných zkušeností.

Rallye du Valais se jela také jako součást FIA RGT Cupu. Na startu se v jeho rámci objevili Petr Nešetřil s Jiřím Černochem a jejich oranžovým Porsche. Hodně času ztratili v první etapě, která vedla z části skrz sjezdovky v nadmořské výšce přes 2300 m.n.m., a ještě na šotolině, což nebyla pro jejich vůz vhodná kombinace. Ve zbývajících etapách si však naplno užili náročnost švýcarských tratí a zvítězili v hodnocení vozů, což jim vyneslo celkově stříbrnou příčku v hodnocení FIA RGT Cupu.

Photo by Dominique Schaechtelin, Trusk Images

Sdílet