Slavnostní vyhlášení motokrosové sezóny 2019

V brněnském kulturním domě Semilasso proběhlo v sobotu 19. října 2019 večer slavnostní vyhlášení letošní sezóny Kůta MMČR v motokrosu a MMČR v motokrosu juniorů. Po dlouhé a náročné sezóně vyměnili jezdci sportovní kombinézy za společenský oděv a v zaplněném sále si převzali ocenění za své výkony. Večerem provázela Dominika Nováková a promotér Richard Gironi. Slavnostní večer byl také rozloučením s letošním motokrosovou sezónou.

50ccm

Vítězem v nejslabší třídě se stal Maxim Zimmerman, druhý skončil Honza Veselý a třetí Pepa Vrtal.

65ccm

V této kubatuře letos jednoznačně dominoval Vítězslav Marek, stříbrnou pozici obsadil Martin Červenka a bronz si z Brna odvezl David Widerwill.

85ccm

Mistr Evropy a vítěz světového poháru v „pětašedesátkách“ – Víťa Marek kraloval v domácím mistrovství i v této kubatuře. Druhé místo patří Jiřímu Klejšmídovi a třetí Jaroslavu Katriňákovi.

125ccm

Vítězem „stopětadvacítek“ se stal maďarský jezdec Ádám Zsolt Kovács. Druhým jezdcem v konečném pořadí je Jan Wagenknecht a třetí pozici vybojoval Martin Venhoda.

MX2 Junior

Prestižní třídu MX2 Junior ovládl Dušan Drdaj, před druhým Martinem Vondráškem a třetím Jiřím Matějcem.

Veterán 50

Roman Majer si převzal ocenění za první místo ve třídě Veterán 50. Druhé místo obsadil Josef Nesejt a třetí Petr Dokoupil.

Veterán

Tuto třídu ovládl neporazitelný Martin Žerava. Druhé místo si odvezl Zdeněk Pučálka a třetí Jan Hůda.

Ženy

Něžnému motokrosovému pohlaví letos kralovala Kristýna Vítková, Barbora Laňková skončila na druhém místě, třetí pozice patří Marice Mlýnkové.

MX2

Martin Krč zvítězil v kategorii MX2, slovenský jezdec Šimon Jošt převzal cenu za druhé místo a Jonáš Nedvěd vybojoval bronzovou pozici.

MX1

Souboje v nejprestižnější třídě domácího mistrovství byly ozdobou každého podniku. Letošní mistrovský titul putuje do Maďarska zásluhou vítězného Bence Szvobody. Stříbrná trofej patří Filipovi Neugebauerovi a bronz vybojoval Václav Kovář.

Nejúspěšnějším jezdcem letošní sezóny byl vyhlášen Víťa Marek, který si z Brna odvezl kromě pohárů také skútr od společnosti AMD Svitavy.

Foto: Pavel Horák