TOMÁŠ KREJČÍK UKONČÍ SEZÓNU V MAGGIOŘE

Rallycrossový jezdec a člen ACCR Czech Talent Teamu Tomáš Krejčík se připravuje na svůj poslední letošní závod. Domácí i evropský šampionát už skončil, ale seriál mistrovství Zóny střední Evropy má před sebou ještě závěrečný podnik v italské Maggioře. A právě v této sérii má český jezdec závodící s vozem Škoda Citigo nakročeno k celkovému vítězství v divizi Super 1600.

I když je Tomáš Krejčík v průběžném pořadí na prvním místě, o titul bude muset ještě bojovat. A v Itálii to nebude mít jednoduché, protože kromě svých obvyklých rivalů ho v Itálii čeká velmi rychlá smečka domácích jezdců. „S Italy musím určitě počítat. Jsou velmi rychlí a navíc v domácím prostředí, které dobře znají. Ale bodově si budu hlídat hlavně Lukase Dirnbergera, který by mě mohl ještě ohrozit,“ komentuje situaci před závěrečným podnikem Tomáš Krejčík.

Před rozhodujícím podnikem probíhají v týmu Pajr Motorsport velké přípravy, které se ale zásadně neliší od jiných závodů. „Přípravu pochopitelně nepodceňujeme, zkontrolovali jsme auto a některé komponenty se preventivně měnily. Nicméně tohle je rutina, kterou absolvujeme před každým závodem,“ podotkl mladý jezdec a dodává: „Vzhledem k tomu, že ještě studuji, musím závody skloubit se školou. Ale její vedení mi vychází vstříc a umožňuje mi závodit, za což všem velmi děkuji.“

Trať v Maggioře Tomáš dobře zná a patří k jeho oblíbeným. Je hodně technická a z větší části šotolinová. „Moc se těším, Maggiora je trať přesně pro mě. I když v Itálii teď pršelo a dá se předpokládat, že okruh bude hodně blátivý. Na závody odjíždím v pátek po škole, zahodím tašku a frčím na letiště,“ doplňuje s úsměvem Tomáš Krejčík.

Závěrečný podnik mistrovství zóny střední Evropy v rallycrossu se koná o víkendu 19. – 20. října 2019.

Sdílet