SEZÓNU AUTOKROSU UKONČILO SETKÁNÍ MISTRŮ

Tradiční tečkou za autokrosovou sezónou je Setkání mistrů – Memoriál Pavla Urbana v Humpolci. Letošní ročník, který se jel o tomto víkendu, provázelo chladné a deštivé počasí. Diváci, pořadatelé a především jezdci se tak museli vyrovnat s náročnými podmínkami a spoustou bláta.

Setkání mistrů je pořádáno jako volný podnik, a proto je mezi jezdci i fanoušky velmi oblíbený. O konečném pořadí domácího šampionátu je už rozhodnuto, taktika jde tedy stranou. Každý chce zvítězit a hlavně si závody užít.

V JuniorBuggy exceloval Kuba Novotný a dokázal, že mu titul Mistra ČR patří právem. Druhý dojel Josef Švorc a třetí Filip Duřt.

V divizi TouringAutocross zvítězil Tomáš Jánoš, před Marcelem Dleskem a Janem Brožkem.

Kdo by jako vítěze „šestnáctistovek“ tipoval Petra Nikodéma, tentokrát by se netrefil. Nejvýše se na stupně vítězů v divizi Buggy1600 postavil Petr Turek, stříbrný skončil Jiří Rezek a bronz vybojoval Dušan Králík.

V nejsilnější divizi Superbuggy stálo v první řadě finálové jízdy trio Kubíček, Antony a Stloukal. Kubíček startoval zprava, uprostřed byl Antony a zvenku to zkusil Stloukal. Ten byl ale v první zatáčce delší a svůj speciál v hlubokém bahně doslova utopil a nepomohl mu ani brutální výkon jeho speciálu. Podle očekávání zvítězil Jakub Kubíček, druhé místo obsadil Zdeněk Antony a třetí dojel David Horák.

Humpolecké Setkání Mistrů využilo několik jezdců k představení nové techniky na příští sezónu a už teď je jasné, že se i v roce 2020 máme na co těšit.

Sdílet