MARTIN HORKÝ VYHRÁL V MAGNY-COURS ZÁVOD IBHR

Český jezdec Martin Horký zvítězil na francouzském okruhu Magny-Cours v nedělním závodě seriálu International Bridgestone Handy Race. Tento seriál pro handicapované jezdce se jede během vybraných podniků světového šampionátu WSBK a MotoGP. Díky vítězství ve Francii skončil náš závodník v této sérii celkově třetí.

Martin Horký si zaslouží velký respekt. Před pěti lety měl na motocyklu těžkou nehodu v civilním provozu. I když doktoři dělali vše, co bylo v jejich silách, Martin přišel o pravou nohu. Na svoji vášeň však nezanevřel a už půl roku po nehodě seděl na motocyklu.

Martin závodí na speciálu Yamaha R1 a už v italském Misanu se mu podařilo získat umístění na bedně a připsat si body za třetí příčku. Průběžně mu patřila šestá pozice, ale po vítězství ve Francii se posunul na třetí místo konečného pořadí. „Jsem šťastný a vůbec jsem to nečekal, protože okruh Magny-Cours mi úplně nesedí. Během tréninku navíc pršelo a k ideálním podmínkám bylo celý víkend opravdu daleko. Kvalifikaci jsme odjeli na suchu, ale asi tři minuty před startem závodu začalo zase pršet. Obuli jsme mokrou gumu dopředu a suchou na zadní kolo. Po startu jsem předjel tři jezdce, během dvou kol jsem se posunul na druhou pozici a nakonec jsem vyhrál, což je opravdu skvělý pocit. Děkuji celému týmu a všem přátelům kolem mě za velkou podporu,“ sdělil své dojmy Martin Horký.

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
free online course
download coolpad firmware
Download WordPress Themes

Sdílet