Aktuality z 257. zasedání Prezídia Autoklubu ČR

V úterý 17. září 2019 se v Heinzově síni klubového domu konalo 257. zasedání Prezídia Autoklubu ČR. Po kontrole a schválení zápisu z minulého zasedání zahájil jednání aktuálními informacemi prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Z pozice člena představenstva Mezinárodní motocyklové federace FIM Jan Šťovíček referoval o srpnovém zasedání tohoto vrcholného orgánu nejvýznamnější světové organizace motocyklového sportu. „Naše práce má výsledky, s tím, jak se obměnilo vedení federace, zaznamenáváme progres v řadě věcí. Pro Českou republiku je dobrou zprávou, že naše projekty mají šanci uspět v oblasti grantové podpory. O první grant na FIMu již žádáme v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Podařilo se prosadit významné posílení postavení národních federací při vrcholných podnicích, jako jsou závody mistrovství světa, schválením protokolu zastupování FIM,“ informoval Jan Šťovíček.

Členové Prezídia Autoklubu byli seznámeni s novým strategickým partnerem Autoklubu ČR, kterým se staly Lesy České republiky. Prezídium se zabývalo také přípravou výroční konference, která se bude konat 23. listopadu. Jan Šťovíček připomněl konání Memoriálu Jiřího Bergra, mezinárodního mistrovství České republiky v ručním ovládání aut, který od letošního roku nese jméno po zakladateli a dlouholetém organizátorovi této soutěže pro handicapované motoristy. „Naše Asociace zdravotně postižených motoristů na přípravě memoriálu pracovala celý rok, velkou pochvalu zaslouží Pavel Vindyš, Gabriela Knappová a celý výkonný výbor Asociace za obnovení činnosti. Už teď plánují další ročník, Jirka Bergr by z nich měl radost,“ vyzdvihl Jan Šťovíček.

Viceprezident pro motocyklový sport Petr Moravec připomněl doslova smršť sportovních podniků, které se konaly od uplynulého zasedání Prezídia. „Konaly se u nás závody mistrovství Evropy i světa, naši organizátoři zvládli všechny se ctí a bez problémů. Nyní vrcholí soutěže, některé již skončily. Děkuji pořadatelům, kteří se už přihlašují do kalendáře závodů v příštím roce, věřím, že Česká republika se i v roce 2020 stane dějištěm řady významných podniků,“ shrnul Petr Moravec. Úspěch posádky týmu Autoklubu ČR Filipa Mareše a Jana Hlouška, kteří se stali juniorskými mistry Evropy v rally, připomněl viceprezident pro automobilový sport Jiří Valenta s tím, že probíhá příprava kalendáře na příští rok, ve kterém se příznivci mohou těšit na řadu zajímavých podniků, například jubilejní padesátý ročník Barum Czech Rally Zlín.

František Čečil, viceprezident pro zájmovou činnost informoval o poslední soutěži Poháru historických vozidel Asociace veteran car clubů AČR, který je v letošním ročníku mimořádně dramatický a o vítězi se rozhodne právě až na Fryštácké Retro rally. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne poslední říjnovou sobotu na výroční konferenci Asociace v klubovém domě.

O dění v oblasti podpory nejmenších podal zprávu Jakub Vymazal, viceprezident pro péči o děti a mládež. Kartingovou akademií zatím prošly čtyři stovky dětí, z nichž bylo vybráno dvanáct nejlepších, které získají licenci a účastní se Racing Academy.

Vladimír Chomát, předseda Asociace caravan clubů AČR, referoval o své účasti na světovém setkání karavanistů, které letos proběhlo ve Francii. Podal návrh, aby se v České republice konal některá z příštích akcí Dahlie Rallye, jež sdružuje karavanisty ze zemí V4 a které jsme se v letošním roce stali členy.

V bodu Různé členové Prezídia diskutovali letošní Galavečer motorsportu a podání návrhu na ocenění Elišky Junkové in memoriam Mezinárodní automobilovou federací.

Příští zasedání Prezídia Autoklubu ČR se uskuteční 12. listopadu 2019.

Sdílet