Plochodrážní víkend snů

Česká plochá dráha zažila jeden z nejúspěšnějších dní své novodobé historie. Během soboty se naši reprezentanti postavili třikrát na stupně vítězů v závodech mistrovství světa.

Vše začalo soubojem mladých plochodrážníků v kategorii do 125 ccm. Na sever Německa přijeli naši jezdci obhajovat loňské prvenství, ale v silné konkurenci to nebylo vůbec snadné. A zejména Velká Británie měla ve startovní listině dvě silná želízka – Maxe Perryho a Lukeho Harrisona. Těm však zdatně sekundoval náš Adam Bednář, jezdec pražské Markéty. Nejmladší člen českého reprezentačního kvarteta vzdoroval až do poslední jízdy celého závodu a i když oba Britové nakonec nasbírali více bodů, náš mladík jim nic nedaroval a třetí místo je krásný výsledek. Již před poslední sérií bylo zřejmé, že medaile si rozebere právě tato trojice, ale až poslední jízda rozhodla o výsledku. Nešťastný začátek závodu prožili loňští medailisté Jaroslav Vaníček a Bruno Belán. Technické problémy v úvodních jízdách připravily Jardu Vaníčka o důležité body a skončil pátý. Bruno Belán si při pádu narazil prsty a dokončil devátý. Nicméně opět se potvrdilo, že nám vyrůstá silná plochodrážní generace, a že práce s mladými se naší ploché dráze jednoznačně vyplácí.

O několik hodin později začal v německém Güstrowě druhý finálový závod mistrovství světa juniorů. V jeho startovní listině má Česká republika jednoho zástupce a tím je jezdec pražské Markéty – Jan Kvěch. Jeden z největších talentů naší ploché dráhy se nezalekl nikoho ze svých soupeřů a především s vynikajícími Poláky sváděl vyrovnané souboje, které mu vynesly nakonec skvělé třetí místo. Před závěrečným finálovým závodem, který se uskuteční 4. října v Pardubicích, je na průběžně šesté pozici a vzhledem k minimálním bodovým rozestupům je ve hře o medaile.

Nejlepší sobotní výsledek pro příznivce naší ploché dráhy se nakonec zrodil v německé Vechtě. Mladíky vystřídali na zdejší dráze ti nejzkušenější a rozpoutali dramatickou bitvu o titul nejlepšího týmu světa v závodech na dlouhé ploché dráze. Jako favorité na zisk mistrovského titulu Long Track of National nastupují do závodu pravidelně němečtí jezdci. Suveréni této disciplíny začali s podporou deseti tisíc diváků skvěle a základní částí závodu prošli bez porážky. Ve vyřazovacích bojích na ně čekal český národní tým, jehož členy před závodem trápily zdravotní problémy. V úvodní jízdě naši jezdci podlehli Němcům poměrně jednoznačně a soustředili se především na souboj s Brity, Švédy a Holanďany o bronz. Podle všech předpokladů se boj o zlato měl odehrát mezi Německem a Francií. Naši pak porazili postupně Holandsko a Švédsko, těsně podlehli Britům. A pak to přišlo. Němec Fienhhage sice vyhrál semifinále, ale za ním přijela trojice našich, která tak semifinálovou jízdu vyhrála a do finále postoupila na úkor největšího favorita. Ve finále nás tak čekala Francie. Více jak dvě kola závěrečného boje o titul to dokonce vypadalo na absolutní senzaci, ale nakonec Francouzi náš tým udolali a o jediný bod získali mistrovský titul. Možná je to zvláštní, ale daleko více slavili poražení. Během chvíle bylo zapomenuto, že necelý kilometr chyběl k titulu, naše plochá dráha totiž druhým místem zaznamenala v této disciplíně historicky nejlepší výsledek.

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet