AUTOKLUB ČR PARTNEREM TÝDNE HRDINŮ

Autoklub České republiky je partnerem akce Dny Integrovaného záchranného systému – Týden hrdinů, která probíhá od 9. září do 14. září na Výstavišti Praha v Holešovicích. Je určena pro děti ze základních škol; naučí se správné orientaci v městském provozu, co dělat když hoří, jak se zachovat v kritických situacích, nebo jak poskytnout první pomoc. Vedle profesionálních zdravotníků, hasičů a policie má na pražském Výstavišti stánek i Autoklub ČR, podílí se také expozici zaměřené na viditelnost chodců v provozu a prevenci dopravních nehod.

Pro návštěvníky Týdne hrdinů připravil Autoklub ČR výstavu o své 115leté historii. Současnost prezentují záběry motorsportu na LED panelu, děti si zblízka prohlédnou rallyové speciály Opel Adam a Peugeot 208 R2. Odborníci jim na nich názorně vysvětlí bezpečnostní opatření a principy, které platí ve vrcholovém sportu, ale také v běžném silničním provozu. Zájemci si mohou odnést drobné upomínkové předměty a plakáty.

Autoklub ČR se připojil také k  expozici Platformy VIZE 0 a technologické společnosti 3M se připojil i Autoklub ČR s projektem Slepí vrazi, který upozorňuje na to, že řidiči se špatným zrakem jsou stejně nebezpeční jako ti opilí. „Návštěvníci si mohou nechat zdarma změřit zrak, který je za snížené viditelnosti důležitější více než jindy. Výsledky měření zraku řidičů totiž průběžně ukazují, že jen 28 procent osob, které usednou za volant, má oči v pořádku nebo nosí správnou korekci zraku,“ upozornil Libor Budina, manažer Road Safety Autoklubu ČR.

Ve speciální expozici si návštěvníci vyzkoušejí, jak fungují retroreflexní materiály za tmy. „Jiný typ retroreflexního materiálu se používá na vestách a oblečení, odlišný druh dodáváme pro dopravní značení, další kategorie slouží pro značení kamionů. Každý retroreflexní materiál má trochu jinou strukturu a nabízí jinou intenzitu odráženého světla,“ popisuje chystanou expozici Eduard Perski ze 3M, který bude s kolegy k dispozici pro zvídavé dotazy návštěvníků. Z preventivní akce si lidé odnesou nejen zkušenost a informace, ale také praktický doplněk. Kdo bude chtít, může si z retroreflexní fólie vyrobit vlastní odznáček.

Sdílet