Filip Salač hlásí přestup do týmu VNE Snipers

Český závodník Filip Salač přestupuje pro rok 2020 do týmu VNE Snipers, který patří ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů k nejlepším.

Druhá polovina sezóny v mistrovství světa silničních motocyklů není jen o samotných závodech, ale dojednávají se také smlouvy pro příští sezóny. Filip Salač si může v tuto chvíli oddechnout, protože má o své budoucnosti pro rok 2020 jasno. Před závodním víkendem ve Velké Británii podepsal smlouvu s italským týmem VNE Snipers.

Tým VNE Snipers patří k předním týmům ve třídě Moto3 závodů Grand Prix. Jeho jezdci se obvykle pohybují v čelní skupině, například na Red Bull Ringu obsadili první dvě místa. Týmu patří také nový rekord na okruhu v Silverstone, který o víkendu zajel talentovaný italský jezdec Tony Arbolino. A právě Tony bude v příští sezóně Filipovým týmovým kolegou.

„O přestupu jsme jednali už od velké ceny v Brně. Jsem rád, že se to podařilo a děkuji všem, co se na vyjednání tohoto angažmá podíleli. Hlavně rodině, Autoklubu České republiky a všem ostatním. Mám z toho velikou radost. Nyní chci co nejlépe dojet letošní sezónu a soustředit se na zbývající závody. Jakmile odjedu poslední velkou cenu ve Valencii, začnu se okamžitě připravovat na příští rok, protože pro mě bude velice důležitý. Je to jedna z největších šancí ukázat své schopnosti. Dám do toho všechno a věřím, že to bude dobré. Mým novým týmovým kolegou se stane Tony Arbolino, o kterém si myslím, že příští rok pojede hodně vpředu. To by měla být velká výhoda i pro mě. Ještě jednou všem děkuji,“ shrnul Filip Salač.

„Zajistit Filipovi místo v tak aktuálně úspěšném týmu bylo velice obtížné, fronta rychlých jezdců s velkým sponzorským rozpočtem byla dlouhá. Povedlo se to i díky silné pozici Autoklubu a našemu postavení ve FIM. Ale v první řadě si toto postavení Filip sám vyjel, takže když se lámal chleba, italský tým všechny odmítl s tím, že si vybral právě jeho. Po vítězství Filipa Mareše v juniorském šampionátu Evropy je to další důkaz, že cesta, kterou jsme nastoupili v podpoře nadějí, je správná, a projekt Czech Talent Teamu je na sto procent úspěšný. Tým i my počítáme se spoluprací ne na jednu, ale alespoň na dvě nebo tři sezóny, a já věřím, že Filip na Hondě připravené Mirkem Cecchinim ukáže, co v něm je!“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky.

free online course
download micromax firmware