Zesnul Oldřich Visingr

V pátek 16. srpna 2019 opustil náš svět Oldřich Visingr, člen Klubu závodníků veteránů AČR. Zesnul po delší nemoci ve věku 86 let. Motocyklový závodník, který svého nejlepšího výsledku dosáhl na Mezinárodní motocyklové šestidenní, v roce 1960 zvítězil v soutěži klubových týmů.

Rodák ze slovenského Štvrtka na Ostrove poblíž Šamorína se v dětství s rodiči přestěhoval do Prostějova, střední školu vystudoval Jeseníku. Ve třiadvaceti letech získal svoji první licenci, v na Jesenicku se stal členem tamního klubu a dostal svoji první ČZ 125. Zvítězil v okresním a oblastním přeboru a v republikovém šampionátu skončil šestý. Legendární Šestidenní absolvoval čtyřikrát a největšího úspěchu dosáhl při svém debutu v roce 1960. V rakouském Bad Ausee Oldřich Visingr, Jaromír Holý a Josef Získal v barvách RH Praha zvítězili v soutěži klubových týmů.

Poslední rozloučení s Oldřichem Visingrem bude v pondělí 26. srpna 2019 ve 13.15 hodin v obřadní síni krematoria v Praze-Motole.