JAN KVĚCH JE MISTREM EVROPY V JUNIORECH DO 19 LET

Česká plochá dráha může slavit další velký úspěch. Po úspěšném vystoupení v pardubickém semifinále si Jan Kvěch zajistil postup do finálového klání ve slovenské Žarnovici, kde se rozhodovalo o letošním titulu Mistra Evropy v juniorské kategorii do 19 let. A právě český jezdec si tuto cennou trofej ze Slovenska odváží.

Jan Kvěch prošel zdařile semifinálovým závodem v Pardubicích, kde se mu podařilo obsadit třetí místo. Bronzová pozice mu zajistila postup do finále, které se konalo hned následující víkend na Slovensku. „Po semifinále jsem měl dobrý pocit. Všechno fungovalo, byl jsem ve formě a na Slovensko odjížděl v klidu a v pohodě. Nevydal jsem ze sebe úplné maximum, to jsem si nechal až na finále,“ vrací se k semifinálovému závodu v Pardubicích Jan Kvěch.

Kvalitně obsazená semifinálová kola v Pardubicích a v německém Güstrowě potvrdila stoupající zájem o juniorský šampionát. Žarnovický ovál tak mohl přivítat nejlepší evropské mladíky, kteří se na Slovensku utkali o mistrovský titul.

Jan Kvěch ztratil v závodě jediný bod, ale stejně tak prošel rozjížďkami ruský Jevgenij Sajdulin. Po základní části tak přišel rozjezd o zlato, ale ten skončil už ve druhé zatáčce. Ruský junior byl po sražení našeho reprezentanta ze závodu vyloučen a z titulu juniorského mistra Evropy do 19 let se tak mohl radovat Jan Kvěch. „Před rokem jsem jel v evropském poháru poprvé a obsadil sedmé místo. Letos jsem chtěl ukázat víc, ale i když jsem si věřil, vítězství jsem nečekal. Mám z toho velkou radost. Nejen za sebe, ale také za všechny, kteří mi fandí a podporují mě,“ radoval se z cenného titulu novopečený evropský šampion.

Sdílet