ŠTIKOVSKÁ ROKLE PRASKALA VE ŠVECH

Uplynulý víkend byly všechny divácké svahy ve štikovském autokrosovém areálu zaplněné do posledního místa. Už od pátku se fanoušci autokrosu z celé Evropy sjížděli do Nové Paky, kde se konal pátý podnik letošního seriálu Mistrovství Evropy v této atraktivní disciplíně.

Nová Paka patří k nejkrásnějším tratím z celého seriálu, mezi jezdci je velmi oblíbená a nikdo si ji nechce nechat ujít. Počet přihlášených už týden před závody přesáhl hranici 130 jezdců z 18. států. Takovým počtem se nemůže chlubit žádný jiný podnik, možná jen italská Maggiora.

Pořadatelé měli plné ruce práce s přípravou trati. Přidávala se svodidla a dovezlo se mnoho tun nového materiálu, který bylo potřeba zhutnit a uválcovat. Také během samotného závodu museli trať často upravovat, protože současné autokrosové speciály dávají nezpevněnému povrchu pořádně zabrat.

Čeští jezdci patří historicky k autokrosové elitě a závod v Nové Pace považují za vrchol sezóny, ostatně jako mnoho dalších autokrosařů. Ve Štikovské rokli chce zvítězit každý a na startovních roštech byla citelná předstartovní nervozita, což vedlo k mnoha „ulitým“ startům. Samotné rozjížďky pak přinesly napínavé souboje a hodně dramatických momentů.

Z českých reprezentantů se na nejvyšší stupínek dostal tentokrát pouze Kuba Novotný v Junior Buggy. Šestnáctistovky vyhrál překvapivě Remo Kobras před Petrem Nikodémem. Pro poruchu motoru musel odstoupit favorizovaný Vašek Fejfar v divizi Touring Autocross a nedělní jízdy sledoval pouze jako divák. V „plechovkách“ tak dominoval Matvey Furazhkin. Možná až příliš velká motivace zahnala Kubu Kubíčka do svodidel a přišel tak o téměř jisté finále v nejsilnější divizi Super Buggy, ve které zvítězil Bernd Stubbe.

Pořadatelé letošního ME v Nové Pace odhadovali velkou návštěvnost, ale zaplněný areál předčil jakékoliv očekávání. Takže sláva vítězům, čest poraženým, pořadatelům z Nové Paky respekt za jejich práci a vám všem fanouškům velké díky za neopakovatelnou atmosféru.

Foto: Tomáš Kaňa @vandraqstudio

Staňte se našimi členy a využívejte řadu výhod

https://clenstvi.autoklub.cz/

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes

Sdílet