Čeští minikáristé dominovali v Evropském poháru

Závodníci z České republiky ovládli úvodní závod Evropského poháru, který se dnes jel ve slovenské Žilině. Zvítězili ve všech pěti věkových kategoriích a zaznamenali tak úspěšný vstup do seriálu.

Vítězství do středních Čech a na severní Moravu

Nutno podotknout, že slalomovým minikárám se na vrcholové úrovni v současné době věnují pouze dva státy, přesto úspěchy v přímé konfrontaci s našimi východními sousedy potěšily a jsou povzbuzením pro české závodníky do dalších bojů.

O velkém úspěchu dnes mohou hovořit oba kopřivničtí bratři Procházkovi. Mladší Filip ovládl kategorii M1 a starší Jakub navázal na vítězství z Olšan z minulého týdne a opanoval kategorii M2. Spokojeni jistě budou rovněž v Mladé Boleslavi. A to především díky vítězství Elišky Slavíkové v kategorii M3 a Jana Šimůnka v M4. Prvenství v dospělé kategorii M5 veze ze Žiliny Petr Zvířecí z klubu ve středočeské Libři.

 

Slovensko má mladé naděje

Čeští minikáristé sice obsadili první příčky, ale zároveň je třeba zmínit a ocenit, kolik závodníků toho nejnižšího možného věku nasadilo do závodu, který se jel zároveň jako domácí pohár, Slovensko. Poměr jezdců v kategorii M1 jasně vyzníval pro domácí a to značí velký příslib do budoucna a naději, že tradiční vzájemné souboje českých a slovenských minikáristů jen tak neskončí.

Evropský pohár je tříkolový seriál. Jeho další díly se uskuteční na českém území. V červnu v Těrlicku a v září v Ústí nad Orlicí.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download WordPress Themes

Sdílet