FIM SIDECARCROSS – GP CZECH REPUBLIC

Čtvrtý díl Mistrovství světa v sajdkárkrosu se konal ve dnech 11. a 12. května v Kramolíně u Nepomuku. Náročnou trať si už v minulém ročníku oblíbila světová i domácí špička a možná i díky tomu se přihlášky do závodu jen hrnuly. České fanoušky potěšila účast osmi našich posádek.

Do sobotních kvalifikačních jízd nastoupili bratři Hrochovi, Boukalovi, Pečovi a dvojice Kolenčík – Hejhal, Černý – Musil, Pokorný – Čiko, Kalinovský – Liška nebo Pudlo – Vitoň. Kvalifikace jsou vždy mimořádně atraktivní, protože rozhodují o účasti v závodních jízdách.

Ve třech předchozích podnicích se nejlépe vedlo dvojici Bax – Stupelis, úřadujícím mistrům světa Vanluchene – van den Bogaart a posádce Willemsen – Rostingt. Kolem druhé dvacítky se pohybovali bratři Boukalové a bratři Hrochové. Další české posádky jsme mohli sledovat právě v domácí GP.

Průběh podniku zkomplikovala studená fronta, která přinesla výrazné ochlazení a déšť. Po několika odjetých kolech na rozbahněné trati byly posádky k nerozeznání. Dramatické závody sledovalo i přes nepřízeň počasí hodně diváků, kteří přišli podpořit kompletní světovou elitu i naše domácí posádky. Vítězství z deštivého Kramolína si nakonec odváží dvojice Vanluchene – van den Bogaart před druhou posádkou Dierckens – Bax a třetími Hermans – Musset. Do první dvacítky se propracoval Kolenčík s Hejhalem a Černý s Musilem. Světové body vybojovali i bratři Boukalové a Hrochové.

 

Foto: Martin Husár

@vandraqstudio

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet