BESEDA O VYNÁLEZCI SOUSEDÍKOVI

Josef Sousedík, slavné jméno naší historie, současníky pojmenován jako Moravský Edison. Byl autorem více než dvou stovek světově platných patentů a patentových vyhlášek, sestrojil první československý hybridní automobil. Přijďte ve středu 24. dubna 2019 do klubového domu na poutavou přednášku Jiřího Kohutky, spoluautora biografie o slavném vynálezci. Začátek je v 16.00 hodin.

Vsetínský podnikatel a vynálezce Josef Sousedík otevřel svoji první dílnu na výrobu elektrických strojů přesně před sto lety. V roce 1921 přihlásil svůj první patent – automatický spouštěč. Dílna se rychle rozrostla na továrenský provoz, Josef Sousedík tady v roce 1927 sestrojil svůj první elektromobil s hybridním pohonem. Vůz byl postaven na podvozku Tatry 57, dosahoval rychlosti 70 km/hod. Svými nadčasovými vynálezy Josef Sousedík předběhl dobu, zaměřoval se již tehdy třeba na úspornější elektrické motory.

Beseda o vynálezci Josefu Sousedíkovi se koná v salonku Grand Prix klubového domu Autoklubu ČR, Opletalova 29, Praha 1 (naproti hlavnímu nádraží). Těšíme se na vás ve středu 24. dubna 2019 od 16.00 hodin! Po dobu akce bude otevřena restaurace Autoklubu.

 

Přihlaste se zde https://www.autoklub.cz/podnik/josef-sousedik-rikali-mu-edison-z-moravy/

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download redmi firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet