BESEDA O VYNÁLEZCI SOUSEDÍKOVI

Josef Sousedík, slavné jméno naší historie, současníky pojmenován jako Moravský Edison. Byl autorem více než dvou stovek světově platných patentů a patentových vyhlášek, sestrojil první československý hybridní automobil. Přijďte ve středu 24. dubna 2019 do klubového domu na poutavou přednášku Jiřího Kohutky, spoluautora biografie o slavném vynálezci. Začátek je v 16.00 hodin.

Vsetínský podnikatel a vynálezce Josef Sousedík otevřel svoji první dílnu na výrobu elektrických strojů přesně před sto lety. V roce 1921 přihlásil svůj první patent – automatický spouštěč. Dílna se rychle rozrostla na továrenský provoz, Josef Sousedík tady v roce 1927 sestrojil svůj první elektromobil s hybridním pohonem. Vůz byl postaven na podvozku Tatry 57, dosahoval rychlosti 70 km/hod. Svými nadčasovými vynálezy Josef Sousedík předběhl dobu, zaměřoval se již tehdy třeba na úspornější elektrické motory.

Beseda o vynálezci Josefu Sousedíkovi se koná v salonku Grand Prix klubového domu Autoklubu ČR, Opletalova 29, Praha 1 (naproti hlavnímu nádraží). Těšíme se na vás ve středu 24. dubna 2019 od 16.00 hodin! Po dobu akce bude otevřena restaurace Autoklubu.

 

Přihlaste se zde https://www.autoklub.cz/podnik/josef-sousedik-rikali-mu-edison-z-moravy/

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet