Filip Salač: „S motorkou mám dobrý pocit!“

Filip Salač, jezdec týmu Redox Prüstel GP v mistrovství světa silničních motocyklů, hodnotí poslední letošní předsezónní testování v Kataru.

Závodníci mistrovství světa silničních motocyklů dnes ukončili předsezónní přípravu. Tři dny pod umělým osvětlením strávili na trati Losail v Kataru jezdci kategorií Moto2 a Moto3. Mezi nimi byl samozřejmě i český jezdec a nováček v šampionátu Filip Salač, který v letošní sezóně sedlá KTM týmu Redox Prüstel GP.

Filip Salač během posledního testu pokračoval v práci na své motorce, aby se co nejlépe adaptoval na nový stroj. Za tři dny v Kataru najezdil více než sto kol. Bohužel ve chvíli, kdy dnes útočil na zajetí nejlepšího času na kolo, byl zpomalen soupeřem. Výsledkem je nejlepší čas v hodnotě 2:07,217, což stačí na kombinované 24. místo se ztrátou 1,9 s. Za svým týmovým kolegou Jakubem Kornfeilem zaostal o 0,6 s.

Závodní sezóna Grand Prix začne v Kataru 8. března prvními volnými tréninky a závod třídy Moto3 bude tradičně v neděli 10. března od 15:00 SEČ.

Filip Salač

„Máme za sebou tři dny testování v Kataru a celkově šest testovacích dní. Teď už nás čekají závody. Jsem spokojený s tím, jak tým i motorka fungují. Dnes jsem měl v posledním tréninku rozjeté dobré kolo, ale zbrzdil mě Niccolò Antonelli, který jel pomalu v té nejrychlejší části. Kvůli tomu jsem ztratil 0,6 s. Možná, že bych nahnal ještě něco navíc, ale i tak jsem v tomto kole zajel čas 2:07,2, což není úplně špatný čas. Docela mě to mrzí, protože s těmito šesti desetinami vteřiny bych se posunul o hodně výš. Na druhou stranu není pozice v testech tak důležitá. Naopak jsem moc rád, že jsem spokojený s motorkou. Vím, kde mám rezervy a kde můžu zrychlit.

Včera jsem měl ve druhém tréninku těžký pád. Ve druhé zatáčce, kde se jede na trojku, takže docela rychle, jsem dostal highsider. Hodně jsem se proletěl a mám potlučená záda a kostrč. Dnes mě to dost bolelo, ale jsem rád, že jsme motorku opravili a tým dobře funguje. Trať v Kataru se mi líbí, ale je to okruh spíše pro Hondu, což je vidět i z výsledků. Myslím, že jsme na závodní víkend připraveni a že se nám může dařit, hlavně až se chytím nějakého jezdce. Teď jsem všechny rychlé časy zajel sám. Děkuji týmu, všem, co mě podporují a rodině!“

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet