PETR MORAVEC VICEPREZIDENTEM MACEC!

Ve dnech 22. – 24. února 2019 se v Praze konalo valné shromáždění Motocyklové asociace zemí střední Evropy (Motorcycle Association of Central European Countries – MACEC). Vrcholné setkání národních federací ze střední a východní Evropy hostil Autoklub ČR. Delegáti se shodli na prohlubování vzájemné spolupráce, jehož cílem je rozvoj motocyklového sportu, ale i podpora cestovního ruchu, vzájemných kontaktů a společných pozic v rámci dalších mezinárodních organizací.

Účastníky přivítal v klubovém domě prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček: „Jsem rád, že jste přijeli právě v těchto dnech, kdy si připomínáme 115. výročí založení, ustavující valná hromada Českého klubu motocyklistů proběhla 21. února 1904. Zároveň v březnu oslavíme 90 let tohoto krásného klubového domu, ve kterém jsme se sešli.“ Jan Šťovíček z pozice člena představenstva FIM delegáty pozdravil také jménem prezidenta Mezinárodní motocyklové federace Jorgeho Viegase, s jehož pověřením vedení světové federace zastupoval. Za FIM Europe se pak valného shromáždění středoevropské asociace účastnil Martin de Graaff, první viceprezident.

Valné shromáždění MACEC schválilo zprávu za uplynulé období a plán na rok 2019, včetně seriálů závodů. Delegáti také volili nové vedení, jedním z viceprezidentů MACEC se stal Petr Moravec, viceprezident Autoklubu ČR pro motocyklový sport. „Pro nás je to obrovský úspěch a ocenění. Členy MACEC jsme se stali vloni, už letos jsme pořádali vrcholné zasedání federace a kandidát Autoklubu byl zvolen do nejužšího vedení,“ pochvaloval si Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Do kalendáře MACEC byly už v předešlých letech zařazeny naše plochodrážní závody. Po ploché dráze se do soutěží v roce 2018 zapojili další naši jezdci a motokrosaři dokonce vyhráli v Gdaňsku soutěž družstev. V letošním roce už budeme závodit ve všech kategoriích. Tyto závody s rovnocennými zahraničními soupeři budou pro mnoho mladých jezdců dobrou zkušeností na cestě do závodů mistrovství světa a Evropy,“ přiblížil Petr Moravec.

MACEC založily v roce 2003 federace Polska, Slovenska a Ukrajiny. V průběhu dalších let se dalšími členy staly federace Běloruska, Rumunska, Moldavska a Litvy. V minulém roce se připojil Autoklub České republiky.

free online course
download lava firmware