Závod Mistrovství ČR v motoskijöringu v Chotčinách (16.2.2019) ZRUŠEN!!!

Na tuto sobotu 16. února 2019 byl dle kalendáře Mistrovství ČR v motoskijöringu plánován předposlední závod seriálu v Chotčinách poblíž Chýnova na Táborsku. Měl to být jediný závod šestidílného seriálu na území jižních Čech. Z důvodu velké nepřízně počasí musel být tento podnik bohužel ZRUŠEN.

Odjeté jsou zatím pouze dva úvodní lednové podniky seriálu MČR v Klášterci nad Orlicí a v Rudníku v Podkrkonoší. Únorové závody v Dalečíně a v Letohradě musely být z důvodu vysokých teplot také zrušeny. I navzdory dobře rozjetému seriálu této zajímavé disciplíny, ve které za sebou jezdec na terénním motocyklu táhne na laně lyžaře, nepřízeň počasí ovlivnila i další plánovaný závod v Chotčinách.

Je to škoda, protože od ledna byla trať připravena, její profil uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely a ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod. Připraven byl i celý pořadatelský sbor. Nicméně jsme nechtěli, aby se opakovala předloňská situace, kdy se během mistrovského závodu v Chotčinách do rozježděného sněhu opřelo sluníčko a odpolední finálové jízdy se dojížděly spíše na blátě než na sněhu, což je logicky problém především pro lyžaře. Proto jsme nakonec museli přistoupit ke zrušení sobotního podniku.

S hlavním pořadatelem závodu Milanem Makovcem jsme ještě uvažovali o uspořádání alespoň volného závodu v motoskijöringu pro regionální jezdce této disciplíny. Nicméně kvůli avizovanému, v podstatě jarnímu počasí (až plus 8°C), to opravdu není možné.

Pokud by se přeci jen zima ještě vrátila ke slovu, budeme Vás o případném konání motoskijöringových závodů na jihu Čech informovat na webové adrese: www.motosportchynov.cz

 

Za pořadatelský sbor

Evžen Zadražil

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet