Závod Mistrovství ČR v motoskijöringu v Chotčinách (16.2.2019) ZRUŠEN!!!

Na tuto sobotu 16. února 2019 byl dle kalendáře Mistrovství ČR v motoskijöringu plánován předposlední závod seriálu v Chotčinách poblíž Chýnova na Táborsku. Měl to být jediný závod šestidílného seriálu na území jižních Čech. Z důvodu velké nepřízně počasí musel být tento podnik bohužel ZRUŠEN.

Odjeté jsou zatím pouze dva úvodní lednové podniky seriálu MČR v Klášterci nad Orlicí a v Rudníku v Podkrkonoší. Únorové závody v Dalečíně a v Letohradě musely být z důvodu vysokých teplot také zrušeny. I navzdory dobře rozjetému seriálu této zajímavé disciplíny, ve které za sebou jezdec na terénním motocyklu táhne na laně lyžaře, nepřízeň počasí ovlivnila i další plánovaný závod v Chotčinách.

Je to škoda, protože od ledna byla trať připravena, její profil uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely a ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod. Připraven byl i celý pořadatelský sbor. Nicméně jsme nechtěli, aby se opakovala předloňská situace, kdy se během mistrovského závodu v Chotčinách do rozježděného sněhu opřelo sluníčko a odpolední finálové jízdy se dojížděly spíše na blátě než na sněhu, což je logicky problém především pro lyžaře. Proto jsme nakonec museli přistoupit ke zrušení sobotního podniku.

S hlavním pořadatelem závodu Milanem Makovcem jsme ještě uvažovali o uspořádání alespoň volného závodu v motoskijöringu pro regionální jezdce této disciplíny. Nicméně kvůli avizovanému, v podstatě jarnímu počasí (až plus 8°C), to opravdu není možné.

Pokud by se přeci jen zima ještě vrátila ke slovu, budeme Vás o případném konání motoskijöringových závodů na jihu Čech informovat na webové adrese: www.motosportchynov.cz

 

Za pořadatelský sbor

Evžen Zadražil

Sdílet