TÝM REDOX PRÜSTELGP PŘEDSTAVIL NA SACHSENRINGU SVOU LETOŠNÍ TVÁŘ

Minulý pátek se na německém okruhu Sachsenring uskutečnila prezentace úspěšného týmu Redox PrüstelGP, který se pravidelně účastní seriálu MotoGP v kategorii Moto3. Svou třetí sezónu v tomto týmu pojede Jakub Kornfeil, kterého pro letošní rok doplní Filip Salač, jenž do Moto3 přestupuje z Red Bull Rookies Cupu.

Jakub Kornfeil je v kategorii Moto3 zkušeným jezdcem, svůj nejlepší výsledek vybojoval v minulém roce na domácí velké ceně v Brně, kde dojel třetí. Filip Salač patřil v Red Bull Rookies Cupu mezi nejrychlejší závodníky a manažer týmu Florian Prüstel ho sledoval už dlouho před nabídkou spolupráce.

„Je to moje třetí sezóna v týmu Redox PrüstelGP a jsem opravdu rád, že mi vedení týmu i nadále věří. Těším se také na Filipa a věřím, že budeme velmi silná dvojice. Několik rychlých jezdců z Moto3 odchází do vyšší kategorie, ale i tak nás čeká silná konkurence. Cítím se připravený na nadcházející sezónu, mým cílem je pravidelné umístění v Top 5 nebo i v Top 3. Rád bych poděkoval všem, co za námi stojí, mám rád rodinu Redox PrüstelGP a těším se na svůj nový motocykl,“ prozradil během prezentace Jakub Kornfeil.

„Velmi mě potěšilo, že můžu letos v kategorii Moto3 závodit pro tým Redox PrüstelGP. Dostat se do mistrovství světa je snem každého jezdce a já budu navíc startovat ve skvělém týmu, který v loňské sezóně bojoval o titul. Mým cílem je stát se nováčkem roku a pohybovat se v Top 10. Hodně nám napoví předsezónní testy a první závody. Celou zimu jsem trénoval ve Španělsku a věřím, že se mi bude dařit. Děkuji mnohokrát za tuto příležitost své rodině a všem, co za mnou stojí,“ odhalil své plány Filip Salač.

Mezi pozvanými hosty byl také prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček: „Angažmá dvou českých jezdců v jednom týmu je opravdu výjimečná záležitost. Je navíc jednou z mnoha úspěšných misí Autoklubu ČR v roce 2018. Jakub s Filipem už mnohokrát prokázali svoje kvality, Filip je navíc jedním z prvních skvělých závodníků z líhně programu Czech Talent Team. Přeji oběma našim jezdcům a celému týmu vydařenou sezónu a těším se na úvodní podnik MotoGP v Kataru“.

Kompletní tým Redox PrüstelGP míří tento týden do Valencie, kde proběhnou první předsezónní testy. Úvodním podnikem MotoGP bude začátkem března velká cena Kataru.

free download udemy paid course
download karbonn firmware