ČESKÁ REPUBLIKA ZVÍTĚZILA V POHÁRU NÁRODŮ FIA CEZ

V hlavním městě Slovinska proběhl regionální kongres FIA CEZ, kde mimo jiné oslavila tato organizace své 25-ti leté výročí, a kde velmi vysoko vlály české vlajky. Letošní motoristická sezóna je z pohledu sportovních i organizačních úspěchů pro AČR a Českou republiku velmi významná.

Za Autoklub ČR se slavnostního večera zúčastnil mimo jiné Generální sekretář AČR – Tomáš Kunc, který převzal cenu za první místo v poháru národů. Autoklub ČR je v letošním roce nejúspěšnější federací s nejvíce vítězstvími v jednotlivých disciplínách v rámci zóny střední Evropy.

Mistr Evropy v Junior buggy – Jakub Novotný převzal z rukou prezidenta FIA – Jeana Todta cenu Talent of the Year 2018. Radovan Novák byl oceněn za svou dlouholetou činnost ve FIA.

Seznam českých vítězů byl opravdu pestrý:

ZÁVODY NA OKRUZÍCH

D4 do 1600 ccm – KOUŘIL Dušan