ČEŠTÍ ENDURISTÉ SEDMÍ V CHILE

Až do dalekého chilského městečka Viňa del Mar vyrazilo české kvarteto Markvart, Romančík, Kouble a Hádek na 93. ročník Motocyklové šestidenní soutěže. Velmi náročný podnik dokončili Češi na sedmém místě. Zvítězil tým Austrálie, druzí skončili Američané a na třetím místě dojel italský tým.

 Dlouhé etapy, tvrdé a prašné tratě charakterizovaly úvod soutěže a i když se později jejich povrch změnil, oblaka prachu zůstávala a některé úseky musely být dokonce zrušeny. CZECH WORLD TROPHY TEAM zastupoval s číslem 80 a ve třídě E1 Patrik Markvart s KTM 250. Ve třídě E2 jel Jaromír Romančík s číslem 83 a KTM 450, spolu s Kryštofem Koublem na KTM 350 a číslem 81. Čtvrtým jezdcem českého týmu byl s osmdesátdvojkou Jiří Hádek. Ten řídil motocykl KTM 200 ve třídě E3.

Každý den čekalo náš tým bezmála 300 kilometrů v náročných podmínkách chilského jarního období. Všudypřítomný prach vadil nejen jezdcům, ale také technice. Tvrdý podklad porostlý suchou trávou se po projetí několika desítek jezdců měnil v prašné tobogány a po každém testu bylo nutné vyměnit vzduchové filtry, zkontrolovat dotažení drátů v kolech, řetězy a mnoho dalších dílů.

Pro Patrika Markvarta byl start v Chile už sedmou šestidenní soutěží. Jiří Hádek odjel pět podniků a Jaromír Romančík dva. Kryštof Kouble si v Chile odbyl svoji premiéru.

Třetí den byl pro českou výpravu jedním z nejnáročnějších. V lesním úseku a údolí se držel hustý prach a došlo zde k mnoha pádům. Nevyhnul se mu ani Jiří Hádek a Kryštof Kouble, který si poranil kotník. Jaromír Romančík se nemohl dostat do pondělního tempa a bez problémů jel pouze Patrik Markvart.

Přes všechny problémy se CZECH WORLD TROPHY TEAM posunul na sedmé místo, které udržel až do cíle náročného podniku, což je vzhledem k podmínkám a konkurenci velmi slušný výsledek.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes

Sdílet