ME V ZÁVODECH HISTORIKŮ DO VRCHU OVLÁDLI ČEŠI

Závody do vrchu jsou v České republice velmi populární a naši závodníci i pořadatelé patří v této disciplíně k absolutní evropské špičce. Platí to nejen o jezdcích se soudobými vozy, ale také mezi historiky. Závody historických vozidel jsou vysoce atraktivní, zašlá sláva letitých závodních speciálů znovu ožívá na mnoha podnicích v Evropě. A velmi často je řídí legendární piloti, kteří s nimi startovali už před desítkami let.

Skvělou sezónu mají za sebou čeští zástupci této disciplíny. Dvanáctidílný evropský seriál odstartoval na rakouském Rechbergu a dva podniky se odjely také v České republice. Na legendární trati Ecce Homo a Ústecké 21 mohli evropské historiky sledovat i čeští fanoušci. Závěrečný závod se odjel v Itálii, kde se na startovní čáru postavilo přes 200 historických vozidel. 

Konkurence je obrovská, a proto jsou výsledky českých jezdců opravdu výjimečné. Naši zástupci ukořistili celkem tři mistrovské tituly a dva tituly vicemistrů. Vladimír Konicar s BMW 2002Ti vybojoval mistrovský titul v kategorii 1, v kategorii 2 zvítězil Jaroslav Mikeš – Škoda 130RS a vicemistrem se stal Josef Michl – Škoda 130RS.
Titul Mistra Evropy v kategorii 3 může slavit Jiří Kubíček – Škoda 130RS a v kategorii 5 obsadil druhé místo Petr Tykal – Formule Metalex. V poháru národů naši borci vybojovali úžasné 1. místo. 

Všem našim reprezentantům patří velká gratulace a přání dalších úspěchů v sezóně 2019.
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet