FILIP MAREŠ – Z POLSKÉ ŠOTOLINY ROVNOU NA LOTYŠSKOU

Na Rally Poland se pro nové zkušenosti koncem září vypravili Filip Mareš s Janem Hlouškem. Se svou Fabií R5 startovali za ACCR Czech Rally Team poprvé na evropské šotolině a v silné konkurenci zkušených posádek šampionátu ERC. Na rychlých a úzkých tratích 75. ročníku druhé nejstarší soutěže světa se rychle aklimatizovali a cílovou rampou projeli na pěkném osmém místě absolutně. V hodnocení kategorie ERC Junior do 28 let dokončili jako pátí.

V úvodu soutěže si Filip s Honzou především zvykali na charakter polských tratí, poznávali míru gripu a tempo, jakým se po šotolinových cestách s vozem R5 jede. V obou etapách navíc startovali mezi prvními a tak je neminula ani zkušenost s čištěním trati. I to ale bylo součástí týmového plánu, i když v Polsku šlo především o dokončení soutěže a nasbírání maximálního množství dat a zkušeností. To, že si Filip s Fabií R5 na šotolinových tratích rychle zvyká, dokazovaly časy z druhých průjezdů. Už po první etapě figurovala posádka ACCR Czech Rally Teamu na osmém místě absolutně a tuto pozici si nakonec udržela až do cíle. 

Musím říci, že Rally Poland mě v mnohém překvapila. S dvoukolkou jsem v minulosti již několik závodů na šotolině absolvoval, teď nás ale čekala premiéra s podstatně silnějším vozem. Polské tratě byly navíc skutečně rychlé a nedaly se přirovnat k žádnému závodu, se kterým mám předchozí zkušenost. Několik prvních erzet jsem tak spíše hledal sám sebe,“ vypráví o polské rally Filip a pokračuje: „Druhé průjezdy jsme si ale hodně užili a nebyli jsme dosahovanými časy daleko od zkušenějších posádek. Upřímně řečeno je zde ale spoustu věcí, na kterých musím nyní zapracovat. Z domácího šampionátu jsem zvyklý nejen na jiný povrch, ale i na odlišný charakter soutěží. Číst v tréninku správně terén a bez předchozí zkušenosti odhadovat, jakou rychlostí do daného místa přijedu v závodním tempu, to bylo pro mě skutečně složité. Účast na Rally Poland mi ukázala několik nedostatků, na které bych ale bez jejího absolvování hned tak nepřišel. Rozpis, brzdné body nebo i práce s pneumatikami. Na všem teď pracuji a mým cílem je být na Rally Liepaja ještě blíže nejrychlejším.“ 

Již za necelých 14 dní čeká na posádku Filip Mareš – Jan Hloušek další výzva v podobě startu na posledním klání šapionátu FIA ERC v Lotyšsku. Rally Liepaja nabídne posádkám celkem 12 šotolinových zkoušek a současně také uzavře hodnocení kategorie ERC Junior U28. S ohledem na termínovou kolizi tedy posádka vynechává poslední podnik MČR, Rally Příbram.
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download intex firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet