LOKETSKÉ SERPENTINY PŘILÁKALY TISÍCE DIVÁKŮ

Čtrnáctý podnik Mistrovství světa v motokrosu proběhl minulý víkend v západočeském městečku Loket. Na dohled od stejnojmenného středověkého hradu se nachází krásná trať Loketských serpentin, kde se první podnik Mistrovství světa konal už v roce 1995. 
Součástí MXGP Czech Republic byl také vložený závod evropského šampionátu třídy EMX300 a závody ME juniorských tříd EMX65ccm a EMX85ccm. Necelých 1700 metrů dlouhá trať s padesátimetrovým převýšením byla pečlivě připravena a motokrosový areál Loketské serpentiny burácel celý víkend nejen motory špičkových strojů, ale také bohatým doprovodným programem.

V sobotu dopoledne probíhaly tréninkové jízdy, odpoledne se jely první závodní a kvalifikační jízdy. MXGP Czech Republic pak vyvrcholil v neděli hlavními závody ve třídách MX2 a MXGP.

V prvním závodě evropského mistrovství ve skupině EMX300 si pro bramborovou medaili dojel náš Marek Sukup, Václav Kovář dokončil pátý. Vítězem se stal Dennis Ullrich z Německa, druhý skončil Mike Kras a bronzovou příčku obsadil Erik Willems. Druhý závod této skupiny vyšel skvěle našemu Václavu Kovářovi, který skončil třetí, když nestačil pouze na druhého Brada Andersona a vítězného Mike Kraseho.

V prvním závodě třídy MX2 zvítězil Calvin Vlaanderen, Thomas Covington figuroval na druhém místě a Jorge Prado byl třetí. Martin Krč obsadil 20. místo jako první z našich jezdců. Stupně vítězů druhého závodu obsadili stejní jezdci, tentokráte v pořadí Jorge Prado, Thomas Covington a Calvin Vlaanderen. Martin Krč si ještě o jedno místo polepšil a skončil devatenáctý. 

Oba závody nejsilnější kategorie ovládl skvělý Jeffrey Herlings. Také druhý a třetí stupínek na bedně patřil stejným jezdcům. Stříbrný věnec vybojoval Ital Antonio Cairoli a bronzový skončil v obou závodech Tim Gajser. Z našich jezdců dojel nejlépe Martin Michek na dvaadvacátém místě v první a třiadvacátém místě v druhé závodní jízdě.

Letošní čtrnáctý podnik série MXGP přilákal velké množství diváků, kteří se v Loketských serpentinách rozhodně nenudili. „Autoklub ČR je hlavním partnerem mistrovství světa v Lokti. Je to jeden z nejprestižnějších podniků v České republice a právem na něj můžeme být hrdí. Je velká čest pořádat tak významný podnik u nás a pracujeme na tom, aby tomu tak bylo i v budoucnu. O jeho důležitosti a kvalitě svědčí mimo jiné i letošní účast prezidentů zahraničních federací a nejvyšších představitelů FIM a FIM Europe. Není náhodou, že byl tento podnik několikrát oceněn jako nejlepší závod mistrovství světa. Pořadatelům patří poděkování za skvěle připravený podnik a vítězným borcům velká gratulace!“ doplňuje prezident Autoklubu ČR JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D. 
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download lava firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet