ME V NOVÉ PACE OVLÁDLI ČEŠI

Jedním z nejvýznamnějších motoristických podniků v naší republice je Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace. Proslulá Štikovská rokle přilákala i letos obrovské množství diváků, pro které byl připraven bohatý závodní program. 
Do Nové Paky zavítala tradičně kompletní evropská autokrosová špička, doplněná o jezdce, kteří si tento podnik nikdy nenechají ujít. Startovní listina byla ve všech divizích plná a už tréninkové jízdy přilákaly početný zástup diváků.

Pořadatelé trať skvěle připravili, navezeno a zhutněno bylo přes 500 tun nového materiálu. S výkonem soudobých závodních speciálů není jednoduché udržet nezpevněný materiál na svém místě, po několika rozjížďkách bylo vždy nutné trať urovnat a nakropit. Novopačtí pořadatelé odvedli velký kus práce.

Dramatickou podívanou přinesly už měřené tréninky, ale velkým zážitkem byly především finálové jízdy. Ani jedna neměla poklidný průběh a kotel fanoušků burácel každým průjezdem startovního pole. 
V Junior Buggy se po startu probojoval na druhé místo Jakub Novotný, v cílové zatáčce chtěl ještě zaútočit na první pozici, ale místo vítězství skončil po několika kotrmelcích na svodidlech. Smůlu měl i Filip Hartman, který přišel o kolo. Přesto oba předvedli pěkný výkon.
Výsledky divize Junior Buggy: 1. místo Van der Putten
2. místo Grencis
3. místo Ovcharov

Favoritem šestnáctistovek byl náš Petr Nikodém a potvrdil to také na nejtěžší evropské trati v Nové Pace. S přehledem vyhrál a nechal za sebou celou evropskou hvězdnou sestavu.

Výsledky divize Buggy 1600: 1. místo Nikodém
2. místo Schröer
3. místo Straub

Největší drama se odehrálo v divizi Super Buggy. Od startu se jelo na ostří nože, suverén Feuillade chytil defekt a jel po ráfku celé finále. Radek Jordák trefil svodidla a urazil kolo. Kontakt se Stubbem naštěstí nezastavil našeho Jakuba Kubíčka, který i přes několik dramatických situací dokázal zvítězit.

Výsledky divize Super Buggy: 1. místo Kubíček
2. místo Anacletto
3. místo Bartelen


Kategorii Touring Autocross sice dominují Češi, ale v letošní sezóně míchají pořadím i zahraniční borci a tato divize se těší stále větší úrovni. Čerstvý šedesátník Václav Fejfar si v početné konkurenci nepřestává věřit a ve Štikovské rokli projížděl jednotlivými rozjížďkami jako horký nůž máslem. Václav dokázal všechny své největší soupeře i tentokrát pokořit a v Nové Pace tak oslavil pětačtyřicáté vítězství v seriálu Mistrovství Evropy, což se ještě nikomu nepodařilo. 

Výsledky divize Touring Autocross: 1. místo Fejfar
2. místo Výborný
3. místo Brožek

Štikovská rokle je kolébkou autokrosu a i v letošním ročníku pořadatelé potvrdili, že Nová Paka právem patří mezi nejkrásnější podniky v evropském kalendáři.
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet