PREZÍDIUM AUTOKLUBU ZASEDALO UŽ PO ČTVRTTISÍCÍ

Novinky z oblasti legislativní iniciativy, příprava hodnocení letošní sezóny, aktuální informace z klubového dění a spolupráce Autoklubu se zahraničními partnery. To jsou základní body jubilejního 250. zasedání Prezídia Autoklubu České republiky, které se konalo v úterý 26. června 2018 v klubovém domě.

„Je mi ctí, že je to právě prezídium v tomto složení, které zažívá čtvrttisící zasedání nejvyššího výkonného orgánu Autoklubu mezi výročními konferencemi. Připomeňme si náš závazek vůči historii, která začala založením Autoklubu v roce 1904, navazujeme na odkaz našich předků,“ uvedl při slavnostním zahajovacím přípitku Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. Připomněl, že tuzemský motoristický sport je z pohledu pořádaných akcí v poslední době velmi úspěšný. „Jsme v polovině všech kalendářů a oceňuji, že se daří ve všech disciplínách. Máme plné startovní rošty, počty startujících nevídaně rostou a zvyšuje se i divácká návštěvnost,“ bilancoval Jan Šťovíček. 

Prezídium vzalo na vědomí informace o úspěšném konání zasedání FIA středoevropské zóny, které proběhlo v klubovém domě, návštěvě prezidenta evropské FIM Wolfganga Srba v Praze a dalších představitelů z partnerských mezinárodních federací Autoklubu. „Usilujeme o co nejlepší vztahy s našimi kolegy ze zahraničí, určitě to má smysl nejen z pohledu motoristického sportu, ale i prezentace celé České republiky,“ vysvětlil Jan Šťovíček.
Autoklub ČR v poslední době výrazně rozvíjí aktivitu na poli obecného motorismu a služeb pro motoristy. Vzdělávacími kurzy v rámci projektu Jedu s dobou, který probíhá na osmi autodromech po celé republice, projde v letošním roce bezmála čtyři tisíce seniorů. „Nejen vzhledem k zájmu, ale i velmi pozitivním reakcím účastníků kurzů chceme tento projekt dál rozvíjet,“ uvedl prezident Šťovíček. Autoklub spolupracuje s FIA na projektech Slepí vrazi, #3500LIVES a na výzkumech v oblasti bezpečnosti silničního provozu. „Z dat projektu Slepí vrazi vyšla naše legislativní iniciativa, která našla odezvu v Poslanecké sněmovně. Návrh, aby řidiči absolvovali při každé výměně řidičského průkazu lékařskou prohlídku zraku, již projednala i vláda,“ informoval Jan Šťovíček.

Prezídium projednalo přípravu posezónního Galavečera a Vyhlášení mistrů. Letošní Galavečer se bude konat v klubovém domě. „Chceme večer pojmout jako odměnu pro jezdce, jejich blízké a poděkování členům komisí za jejich práci,“ sdělil Jan Šťovíček a předložil Prezidiu návrh změny v oceňování. Poprvé v historii bude v tomto roce vyhodnocen nejlepší sportovec v oblasti automobilového a motocyklového sportu.  Prezídium se k tomuto bodu vrátí na svém příštím zasedání.  
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet