FILIP MAREŠ – PAUZU JSME K ODPOČINKU NEVYUŽILI

Do druhého poločasu se o nadcházejícím víkendu přehoupne šampionát Mistrovství České republiky v rally. V pořadí čtvrtým podnikem kalendáře budou jihomoravské Hustopeče. Tento divácky i jezdecky oblíbený závod nabídne i letos zajímavé rychlostní zkoušky v krásném prostředí vinic a díky spojení se slovenským mistrovstvím také velmi početnou a kvalitní konkurenci. Ztratit se v ní nechce ani průběžně třetí posádka českého mistrovství ve složení Filip Mareš a Jan Hloušek.

„Pauzu od posledního závodu jsme využili především k důkladné přípravě. V krátkém sledu za sebou nás teď čekají dva náročné závody, nadcházející Hustopeče a naše domácí Bohemia Rally. Strávil jsem mimo jiné několik dní v luhačovických dílnách, což posune můj pocit za volantem Fabie R5 zase o kus dále,“ říká Filip krátce před začátkem seznamovacích jízd a pokračuje: „Hustopeče máme opravdu velmi rádi. Předchozí tři starty nám přinesly mnoho hezkých vzpomínek na tento závod a já věřím, že jich po letošním ročníku ještě přibude. Naším cílem bude navázat na tempo ze závěru českokrumlovské rallye,“ říká odhodlaně jezdec ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMU.

Pořadatelé Rally Hustopeče i letos přichystali několik změn v tratích rychlostních zkoušek, přesto je však většina úseků posádkám známá. Nabízí se tak otázka použití rozpisů z předchozího ročníku. „S Filipem si téměř vždy chystáme nové rozpisy. Byť se proti loňsku liší jen v několika detailech, letos přeci jen soutěžíme s mnohem výkonnější technikou a chceme mít jistotu, že každá poznámka nám bude i ve Fabii R5 sedět na sto procent,“ prozrazuje spolujezdec Jan Hloušek.

Trať čtvrtého závodu MČR v rally tvoří celkem 12 rychlostních zkoušek o celkové délce bezmála 150 ostrých kilometrů. Závod odstartuje úvodním testem v pátek krátce před devatenáctou hodinou, cíl soutěže je pak plánovaný na sobotní patnáctou hodinu. Fabia R5 v barvách ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu se všem fanouškům tentokrát představí se startovním číslem 17.
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware