RedBull Rookies Cup a Salačova premiéra v Mugellu.

První červnový víkend hostilo italské Mugello druhý závod serie RedBull Rookies Cupu. Pro našeho jezdce Filipa Salače z ACCR Czech Talent Teamu to byl premiérový start na této traťi. 
V pátek se jezdila tréninková kola a následně kvalifikace, při které se Filipovi dařilo a dojel si pro skvělou startovací pozici do sobotního závodu.

Ve volných trénincích jsem měl velké problémy s podvozkem motocyklu a dojel jsem na 13. a 10. místě. Do kvalifikace se nám to podařilo o dost vylepšit, ale stále to nebylo ono. Zajel jsem hned v úvodu čas, který stačil na 4. místo. Ve zbytku tréninku jsme se snažili doladit motorku a připravoval jsem se na závod tím, že jsem jezdil sám a stále jsem jezdil rychlé stabilní časy. „ hodnotí Filip páteční den.

Do sobotního závodu nastoupil s bojovnou náladou a odhodláním dojet si pro co nejlepší umístění. Předváděl velký boj až do konce. Těsně před finálovým kolem ustál se štěstím nezaviněný kontakt s jiným jezdcem. Snažil se dotáhnout skupinku před ním a nakonec to stačilo na celkové 10. místo.

„Do závodu jsem startoval z 2. řady a myslím, že jsem měl nejlepší výchozí pozici. Start se mi povedl. Byl jsem první a po prvním kole jsme s C.Öncuem trošku ujeli, ale skupinka za námi nás na slipstreamu hned dojela. Poté jsem se trochu propadl a držel jsem se na 4. místě. Asi 6 kol před cílem jsem udělal chybu při podřazování, kdy mi tam místo 1 spadl neutrál. Snažil jsem se jít dopředu a byl jsem během jednoho kola pátý. Snažil jsem se držet vepředu, ale nejet první, protože únik byl nereálný. Dvě kola před koncem do mě na cílové rovince narazil jeden z jezdců a vytlačil mě na trávu. Měl jsem co dělat, abych to ustál, protože jsem jel okolo 185 km/h a byl jsem pár centimetrů od boxové zdi. V televizi to vidět nebylo, takže to nikdo nevěděl. Jenom mechanici co ukazovali cedule, kteří museli uhybat. V posledním kole jsem se snažil dojet skupinu, ale bylo to velmi těžké, protože jsem ztrácel něco přes 2,5 sekundy. Skupinku jsem dojel a za 2 zatáčky jsem předjel třetího jezdce, ale na lepší než 10. místo to nestačilo. Myslím, že kdyby bylo ještě jedno kolo, tak bych měl na podium, protože jsem jel o vteřinu a něco rychleji než ostatní. Jsem velmi zklamaný a naštvaný. Opět jsem měl smůlu. Na tento závod bude lepší zapomenout a soustředit se na další. Chtěl bych moc poděkovat mému týmu, mé rodině, partnerům, Red Bull Rookies Cupu a všem fanouškům. “ dodává k závodu.

Filip z Mugella odjíždí bohužel zklamaný. Do žebříčku si připsal 6 bodů a drží v něm průběžnou 5. pozici. Autoklub ČR věří, že brzy to Filipovi vyjde a štěstíčko mu bude přát.
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet