GDPR – Metodika pro kluby a členy Autoklubu ČR

Autoklub ČR pro své kluby a členy vypracoval metodiku ochrany osobních údajů. Cílem metodiky je poskytnutí stručného návodu k zajištění klubových činností v souladu s novou evropskou legislativou obecného nařízení o ochraně osobních údajů, „GDPR“.

Tato metodika úvodem definuje základní pojmy z oblasti ochrany osobních údajů, jimž je pro aplikaci GDPR nezbytné porozumět, dále stanoví základní zásady zpracování osobních údajů, které je při zpracování osobních údajů nezbytné respektovat, a následně stanoví pravidla zpracování osobních údajů, která rozebírají konkrétní aspekty zpracování osobních údajů klubem, vč. praktických příkladů aplikace těchto pravidel. Další části metodiky se pak již zabývají specifiky zpracování osobních údajů v konkrétních oblastech činnosti klubů.

Plně si uvědomuje, že zmíněné procesy jsou komplikované. Na Vaše dotazy související s implementací GDPR rádi odpovíme prostřednictvím e-mailu gdpr@autoklub.cz

V této věci Vás budeme nadále informovat.

Váš tým Autoklubu ČR
free download udemy course