Pohár PEUGEOT RALLY CUP odstartuje na Šumavě

Druhým ročníkem letos pokračuje pohárový závod populárních soutěžních vozů Peugeot 208 R2. Česká republika patří k několika málo evropským státům, kde je tento seriál pořádán. S novým názvem PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC odstartují přihlášené posádky do 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy.


Hlavním organizátorem poháru zůstává nadále značka PEUGEOT v ČR, promotérem je nově Autoklub ČR. Kalendář pro rok 2018 se skládá z pěti podniků našeho domácího šampionátu v rally. Pohárové závodění se těší velké oblibě a to nejen v České republice. V soubojích s identickými vozy na identických pneumatikách rozhodují pouze řidičské schopnosti. Můžeme se tak těšit na vyrovnané startovní pole a atraktivní podívanou.
PEUGEOT 208 R2, celosvětově nejprodávanější soutěžní vůz ve své kategorii, je ideální volbou pro začínající jezdce. Výkon 185 koní při 7800 otáčkách/min, nízká hmotnost (1030 kg bez posádky) a sekvenční převodovka z něj dělají čistokrevné závodní auto. A protože je mnoho dílů shodných s civilním provedením dvěstěosmičky, jsou i pořizovací a provozní náklady velmi rozumné.
Pro účastníky Peugeot Rally Cup CZ jsou připraveny finanční prémie za umístění v jednotlivých podnicích a také za celkové umístění. Soutěžit se tedy bude nejen o mistrovské body, ale v součtu také o téměř 500 000 Kč.
Na 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy se v poháru Peugeot Rally Cup CZ představí sedm posádek.

36 Julian Wagner – Anne Katharina Stein
37 Lumír Firla – Jakub Kotál
40 Matěj Kamenec – Adam Jurka
41 Tomáš Knápek – Ivan Horák
42 Zbyněk Baller – Veronika Ščotková
43 René Dohnal – Roman Švec
44 Jan Talaš – Zbyněk Pils

Soudobé vozy na letošní Rallye Šumava Klatovy odstartují v pátek 20.4.2018 v 17:05 hodin. Před nimi mohou diváci sledovat nejprve Historic Vltava Rallye, na kterou navazuje Rallye Šumava Legend.

Autor: Jan Koudelka,

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet