Pohár PEUGEOT RALLY CUP odstartuje na Šumavě

Druhým ročníkem letos pokračuje pohárový závod populárních soutěžních vozů Peugeot 208 R2. Česká republika patří k několika málo evropským státům, kde je tento seriál pořádán. S novým názvem PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC odstartují přihlášené posádky do 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy.


Hlavním organizátorem poháru zůstává nadále značka PEUGEOT v ČR, promotérem je nově Autoklub ČR. Kalendář pro rok 2018 se skládá z pěti podniků našeho domácího šampionátu v rally. Pohárové závodění se těší velké oblibě a to nejen v České republice. V soubojích s identickými vozy na identických pneumatikách rozhodují pouze řidičské schopnosti. Můžeme se tak těšit na vyrovnané startovní pole a atraktivní podívanou.
PEUGEOT 208 R2, celosvětově nejprodávanější soutěžní vůz ve své kategorii, je ideální volbou pro začínající jezdce. Výkon 185 koní při 7800 otáčkách/min, nízká hmotnost (1030 kg bez posádky) a sekvenční převodovka z něj dělají čistokrevné závodní auto. A protože je mnoho dílů shodných s civilním provedením dvěstěosmičky, jsou i pořizovací a provozní náklady velmi rozumné.
Pro účastníky Peugeot Rally Cup CZ jsou připraveny finanční prémie za umístění v jednotlivých podnicích a také za celkové umístění. Soutěžit se tedy bude nejen o mistrovské body, ale v součtu také o téměř 500 000 Kč.
Na 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy se v poháru Peugeot Rally Cup CZ představí sedm posádek.

36 Julian Wagner – Anne Katharina Stein
37 Lumír Firla – Jakub Kotál
40 Matěj Kamenec – Adam Jurka
41 Tomáš Knápek – Ivan Horák
42 Zbyněk Baller – Veronika Ščotková
43 René Dohnal – Roman Švec
44 Jan Talaš – Zbyněk Pils

Soudobé vozy na letošní Rallye Šumava Klatovy odstartují v pátek 20.4.2018 v 17:05 hodin. Před nimi mohou diváci sledovat nejprve Historic Vltava Rallye, na kterou navazuje Rallye Šumava Legend.

Autor: Jan Koudelka,

Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download intex firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet