SZM Mistrovství ČR ROAD RACING bude letos pouze v zahraničí

V kalendáři Mistrovství ČR silničních závodů motocyklů chybí v letošní sezoně 2018 závod pořádaný v České republice. Šampionát se uskuteční pouze na zahraničních okruzích v rámci seriálu Alpe Adria. Zmíněný stav je zklamáním nejen pro jezdce, teamy, fanoušky, ale také pro Autoklub ČR.
Autoklub ČR ve spolupráci s promotérem seriálu Alpe Adria, společností Lutec, jednali se zástupci Autodromu Most, kde se v minulém roce závod MČR uskutečnil. Cílem jednání bylo, znovu se dohodnout a uspořádat sportovní podnik „Velké silnice“ právě na mosteckém závodním okruhu. Rozhovory probíhaly od podzimu loňského roku až do druhé půlky ledna 2018. Četná jednání bohužel nevedla ke vzájemné dohodě. Náklady na pronájem okruhu pro uskutečnění závodu byly tak vysoké, že organizace těchto závodu za takových cenových podmínek není pro Autoklub ČR a promotéra reálná. Ze všech Evropských okruhů byla cena pronájmu v České republice zdaleka nejvyšší. Nicméně respektujeme novou finanční politiku autodromu a budeme se snažit iniciovat jednání na sezonu 2019, aby se alespoň jeden závod MČR objevil v České republice.