Prezident Autoklubu ČR jednal s prezidentem afghánského olympijského výboru

(Praha 3. 11. 2017) Prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček se dnes sešel se zástupci Afghanistan National Olympic Committee, prezidentem Mohammadem Zahir AGHBAREM a zástupcem pro Českou republiku Fawadem Nadrim, aby s nimi projednal spolupráci a podporu při zakládání u nás již tradičního motoristického sportu v Afghánistánu.

Autoklub ČR se svoji dlouholetou tradicí a zkušenostmi z oblasti řízení motoristického sportu pomůže afghánským zástupcům při zakládání Autoklubu v Afghánistánu a nastartování motorsportu pro tamnější příznivce. V zemích jako je Afghánistán prahnou po sportu především mladí lidé. Mnozí z nich závody v automobilech a na motocyklech již provozují, nicméně bez jakékoliv organizace, řádu a bezpečnosti. To je potřeba změnit a nabídnout jim možnosti a zkušenosti s organizováním těchto závodů v České republice, potažmo v Evropě.

„Se spoluprácí s rozvojovými zeměmi již máme zkušenost. Pomáháme již Filipínské federaci a rozhodli jsme se podpořit a poskytnout naše zkušenosti také Afghánistánu, který bude zastřešovat motoristický sport a věnovat se tématům bezpečnosti silničního provozu. V tuto chvíli připravujeme Memorandum o spolupráci, jehož náplní bude vzájemná podpora při zakládání Autoklubu, jeho následné činnosti a úspěšném zařazení do mezinárodních federací,“ říká Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Memorandum bude podepsáno v neděli 5. 11. 2017 v 9.30 hodin v pražském hotelu Hilton u příležitosti zasedání Asociace národních olympijských výborů ANOC.

S touto iniciativou přišla Nadace ARIA vedená Danielem Landou, která již v roce 2015 podepsala s Olympijským výborem Afghánistánu dohodu o spolupráci v oblasti výchovy sportovců a mládeže. Tato aktivita je tak pokračováním její práce.

free online course
download intex firmware