Jihočeský Krajský Přebor v motokrosu v Klukách u Písku

V sobotu, 7. října 2017 se konal poslední závod sedmidílného seriálu jihočeského KP v motokrosu v Klukách u Písku. Na dobře připravenou trať přijelo závodit 131 jezdců včetně několika kvalitních pilotů z MMČR v čele s úřadujícím mezinárodním mistrem ČR Martinem Michkem.

Kvalitu závodu podtrhl svým komentářem i známý moderátor Petr Kovář. Přálo i počasí, k dokonalosti chybělo snad jen několik stupňů tepla navíc.
Mezi nejmladšími jezdci ve třídě 65ccm byli v Klukách jasně nejlepší bratři
Jan a Václav Janoutovi z Multi-Air Jama RT před třetím Dominikem Kučeříkem z Motosportu Chýnov, který si ale díky velkému bodovému náskoku vybojoval krajský titul již před tímto posledním závodem. V kategorii 85ccm vyhrál obě jízdy s přehledem Jaroslav Kalný z Motokrosová škola RT. O druhé místo bojovali Šimon Proučil z SMS Praha s Luďkem Černým z Motosportu Chýnov. Posledně jmenovaný měl lepší druhou jízdu a díky tomu byl celkově stříbrný. Důležitější pro něho však bylo, že se stal přeborníkem kraje v této mládežnické kategorii před Davidem Krejčím z Mačkova u Blatné. Tato třída byla letos bodově poměrně zamotaná, a tak se vše rozhodovalo až v tomto posledním závodě.

Ve třídě
MX2 Hobby dominoval ke konci sezóny Lukáš Hubka z Kunratic. Nejinak tomu bylo i v Klukách a bral zaslouženě první místo. V seriálu mu ale dva závody chyběly a tak to dalo celkově bronz. Výborně zajel i Pavel Doubek z Kamikaze RT, především v první jízdě, kterou dokonce vyhrál, celkově mu to ale vyšlo na místo druhé a stříbro mu patří i v konečném součtu seriálových bodů. Naopak třetí Jakub Kos z SMS Nepomuk věděl, že může jet na jistotu a třetí místo v Klukách mu bohatě stačilo na zisk letošního titulu krajského přeborníka. Ve třídě Hobby MX1 se od poloviny sezóny skvěle zlepšoval Martin Zeman z AMK Pacov. O svých kvalitách nenechal nikoho pochybovat ani na posledním závodě. Sice v první jízdě nestačil na výborně jedoucího Jana Hronka z týmu HR Technik, který vyhrál systémem start-cíl, ale ve druhé jízdě už byl neomylný a zvítězil. Zlato mu patřilo i v celkovém součtu bodů seriálu před Danielem Duškem z Motosportu Chýnov, který měl naopak dobrý především úvod sezóny před třetím Michalem Skálou z Kamenice – Štiřína. Jan Hronek bral nakonec v Klukách bronz, neboť výborně zajel i celkově druhý Jakub Štěpka z Jeznice u Hluboké nad Vltavou.

V kategorii
Veterán se po zranění na scénu opět vrátil Michal Buchta z Intercars Motoman teamu. I navzdory delší přestávce klucký závod vyhrál a celkově mu to ještě stačilo na třetí místo v seriálu. Překvapením této kategorie byl Martin Joza z Dobřejovic, který byl druhý před Petrem Kölblem z AMK Pacov. Seriálové stříbro však patřilo matadoru této třídy Milanu Heřmanovi z Moto Teamu Excel Racing. Titul letošního krajského přeborníka si zajistil hned první jízdou Ladislav Mikas z Motosportu Chýnov. Chtěl vyhrát i jízdu druhou, ale z prvního místa vlastní chybou spadl. Mezi zvlášť bodovanými veterány nad 50 let byl suverénní zmíněný Milan Heřman a Veteránům nad 60 let pak vévodil stabilně jedoucí Jaroslav Hemr z AMK Pacov.

Potěšující byla v Klukách slušná účast jezdců ve třídách
MX1 a MX2 (HR Technik Cup). Třída MX2 měla po celý rok favorita zcela jasného. Byl jím Rudolf Plch z Extreme Motorsportu, který obhajoval loňské prvenství. V Klukách si dokázal v obou jízdách poradit i s Jonášem Nedvědem z týmu Orion Racing. Zpočátku rozjížděk potrápil tyto piloty i Jaroslav Strnad z Mirošova, který bral nakonec bronz. V seriálu se za Rudolfem Plchem umístil Pavel Beránek z Hradišťka, který podával celou sezónu velice kvalitní a konstantní výkony, třetí byl zmíněný Jaroslav Strnad. Prestižní třída MX1 byla v režii suverénního Martina Michka z Buksa/Ados KTM teamu, který v Klukách vyhrál dle očekávání rozdílem třídy před zbytkem startovního pole a potěšil svou jízdou přítomných zhruba 300 diváků. Pěkný souboj o druhé místo vykazovala dvojice Václav Haas z SMS Praha s Michalem Kadlečkem z týmu KRTZ. Tato dvojice možná napověděla zajímavé souboje o mistrovské republikové vavříny ve třídě Veterán v sezóně. Ze souboje nakonec vyšel lépe Václav Haas, který se tak stal i přeborníkem Jihočeského kraje ve třídě MX1 pro letošní rok. Z pravidelných bodových přídělů hodně těžil David Kainzmeier z SMS Nepomuk, který vybojoval překvapivě celkové stříbro a bronz patří Michalu Gregorovi z Vrtal MX teamu, který měl vynikající úvod sezóny, ale v obhajobě loňského vítězství v této třídě mu zabránilo zranění ve druhé polovině sezóny a tudíž absence na posledních třech závodech.

Letošní sezónu považuji v rámci možností za úspěšnou. Určitě potěšila slušná jezdecká účast juniorů, díky zajištění bezpečnosti tratí nedošlo ani k žádným vážným zraněním. Zajímavá byla i pravidelná účast zástupkyň třídy WMX (ženy) v přeborových třídách 85ccm, Hobby MX2 a MX2. Poděkování za uspořádání seriálu letošního jihočeského KP v motokrosu určitě patří především všem pořadatelům závodů, dále pak zastřešující sportovní autoritě Autoklubu České Republiky, všem sponzorům střediska SMS Jižní Čechy, jakož i spolehlivé časoměřičské skupině Františka Bočka, všem jihočeským technickým komisařům, lékařskému personálu a samozřejmě všem jezdcům za jejich účast a předvedené výkony! Stejně tak i příznivcům tohoto adrenalinového sportu, kteří přišli na závody fandit a vytvořili tak nezbytnou diváckou kulisu.


V zimním období se uskuteční několik setkání vedoucích krajských středisek s Autoklubem ČR. Poté bude zasedat i Sportovní komise SMS Jižní Čechy, aby na základě domluvených pravidel vytvořila konkrétní podobu jihočeského Krajského přeboru pro sezónu 2018. K vyšší atraktivitě tříd MX1 a MX2 určitě povedou kroky, zajišťující větší jezdeckou účast v těchto prestižních třídách, více přiblížit bychom chtěli mladým začínajícím motokrosařům třídy 65ccm a 85ccm. Vyloučeno není ani vypsání nové třídy žen (WMX) v rámci přeborové třídy Hobby MX2.
Vyhlášení seriálu JČ KP 2017 se uskuteční v sobotu, 11. listopadu v Kulturním domě v Chýnově od 18 hod. Detaily k této akci se dozvíte na oficiálním webu jihočeského střediska www.motosportchynov.cz

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes

Sdílet