Milík potřetí ve finále mistrovství Evropy

Ve švédském Hallstaviku, sto kilometrů severně od Stockholmu se ve třetím, předposledním finálovém závodě letošního mistrovství Evropy na klasické ploché dráze prosadil český plochodrážník Václav Milík. Závod vyhrál a v průběžné klasifikaci se prosadil na druhé místo za Lotyše Andžejse Lebeděvse, na kterého ztrácí čtyři body. O třetí místo se dělí Švéd Andreas Jonsson a Rus Arťom Laguta se ztrátou dvou bodů na našeho jezdce.

Závod se uskutečnil za velmi složitých podmínek. Ač Evropu zužuje nesmírně horké počasí, v Hallstaviku tomu tak nebylo. Během celého závodu se neustále vraceli silné dešťové přeháňky a pořadatelé jen s velkou námahou udržovali sjízdnou dráhu. Dokonce to v jednom momentě vypadalo na předčasné ukončení závodu po jeho polovině. Naštěstí se tak z pohledu konečného výsledku nestalo. „Bylo to složité, odstranili z dráhy promoklý materiál a navezli nový, pak do toho napršelo a bylo to hodně těžké. Přiznám se, že bych se nezlobil, kdyby závod skončil po 12. jízdě. Jenže se jim to povedlo dát trochu tak do pořádku a závod se dojel. Podařilo se mi dvě jízdy vyhrát dvakrát dojet druhý, škoda poslední jízdy v základní části. Nepovedl se mi start a nedalo se s tím nic dělat. Nu a poslední dvě jízdy. To bylo dost hektické. Díky té nule jsem nešel přímo do finále a absolvoval v závěru tři jízdy těsně za sebou. V poslední šanci se mi podařil výběr dráhy, pak start a postoupil do finále. Ve finále to byla především bitva s Lebeděvsem s nádherným koncem. Škoda, že se mi nepodařilo smazat nějakou bodovou ztrátu, dnes jsem vybojoval stejný počet bodů jako Lebeděvs, ale všechno je otevřené a 16. září se o ten titul při posledním závodu v polském Lublinu poperu,“ hodnotil závod český jezdec. Ten navíc měl dost problémů už před závodem. Na stadion přijel jako úplně poslední, devadesát minut před začátkem. Absolvoval totiž v pátek večer závod polské ligy ve Wroclawi a bezmála 1 700 kilometrů mezi Wroclaví a Hallstavikem spolu se svým týmem ujel za necelých sedmnáct hodin. Lebeděvs, který jel tento závod také, byl o půl hodiny rychlejší, ale jak konstatoval náš jezdec, přeci jenom pokuty ve Švédsku jsou dost vysoké a tak na této trase ho nechal vyhrát, na dráze to bylo už jiné.
Výsledky závodu: 
1. Václav Milik, 2. Andžej Lebeděvs (Lotyšsko) oba 13, 3. Andreas Jonsson 14, 4. Jacob Thorssell 10, 5. Pontus Aspgren (všichni Švédsko), 6. Arťom Łaguta (Rusko)oba 9, 7. Kacper Gomólski (Polsko), 8. Michael Jepsen Jensen (Dánsko) oba 8, 9. Martin Smolinski (Německo) 7, 10. Krzysztof Kasprzak (Polsko) 6, ..

Průběžná klasifikace:

1. Andžejs Ļebeděvs 38,
2. Václav Milík 34,
3. Arťom Laguta, 
4. Andreas Jonsson oba 32, 
5. Krzysztof Kasprzak 26, 
6. Mateusz Szczepaniak 24, 
7. Przemysław Pawlicki (Polsko) 23, 
8. Andriej Kudriašov (Rusko), 
9. Kacper Gomólski oba 19, 
10. Kenneth Bjerre (Dánsko) 17, ..
Autor: Petr Moravec
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet