Start Filipa Salače na víkendovém podniku RedBull Rookies Cupu

Součástí letošního ročníku Moto GP 2017, jehotž další závod se konal o právě uplynulém víkendu na brněnském Masarykově okruhu, byl i další podnik MotoGP RedBull Rookies Cupu 2017, na jehož start se postavil i člen juniorské reprezentace Autoklubu ČR Filip Salač. I přes zlomeninu stehenní kosti, kterou si přivodil před šesti týdny a neustálé bolesti, odložil berle a jako velký bojovník nastoupil do závodu po boku svých zahraničních soupeřů. Za podpory domácího publika byl odhodlán utržit pár bodů. Po několika kolech byl ale donucen závod vzdát. „ Filip je závodník tělem i duší a nejen já, ale i jeho fanoušci, kterých bylo v publiku opravdu hodně, jsem ocenil jeho odhodlanost postavit se na start. I přes burácení publika sám zhodnotil situaci a závod předčasně ukončil a neriskoval tak zhoršení svého zdravotního stavu. Vážím si jak toho, že do závodu nastoupil, tak toho, že chladným rozumem správně usoudil, že je namístě závod vzdát a neriskovat další zranění. Filip patří mezi naše nadějné mladé závodníky, které finančně podporujeme v jejich závodní kariéře a už v této fázi je pro mnohé začínající závodníky velkým vzorem,“ komentuje výkon mladého jezdce prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček. Filip nyní bude pokračovat v rehabilitaci v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře, kde mu Autoklub ČR zajistil tu nejkvalitnější péči, aby mohl v plné síle nastoupit zpět do seriálu Redbull Rookies Cupu a juniorského mistrovství světa.

udemy course download free
download mobile firmware