Tragická nehoda na Mistrovství Evropy juniorů v Motokrosu v Lokti

Dnes, 22. července 2017 bohužel došlo při závodě juniorského Mistrovství Evropy v motokrosu k tragické nehodě, která skončila úmrtím moldavského jezdce Igora Cuharciuce v kategorii do 85 ccm. 


Přes okamžitý profesionální zásah zkušeného specializovaného zdravotnického týmu bezprostředně po nehodě, již lékaři nedokázali jezdci pomoci. Nepomohl ani přivolaný vrtulník letecké záchranné služby. Událost je o to tragičtější, že jezdci bylo teprve 13 let.
Následně mezinárodní Jury rozhodla o zrušení zítřejšího druhého závodu této kategorie. 


Motokrosová trať v Lokti nad Ohří je jednou z nejznámějších tratí v celosvětovém měřítku, pravidelně se na ní jezdí závod Mistrovství světa v motokrosu, jehož součástí je v posledních letech i finálový závod juniorského Mistrovství Evropy. Trať proto musí být řádně schválena a homologována všemi příslušnými orgány nejen Autoklubu ČR, ale i FIM a FIM Europe, jakož i dotčenými orgány veřejné správy.
S ohledem na probíhající šetření je předčasné hovořit o příčinách nehody, nicméně dle předběžného zjištění byly dodrženy všechny bezpečnostní předpisy a trať byla v době nehody řádně zabezpečena dle příslušných řádů.
Vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým mladého jezdce, tým Autoklubu ČR.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy free download
download lava firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet