Mezinárodní mistrovství ČR motokrosu juniorů v Nové Pace

Pátý závod seriálu „Lorenc – Logistic 2017“ MMČR Junior v motokrosu hostila v sobotu, 8. července, Nová Paka. Navzdory jistým organizačním problémům v týdnu před závodem se přeci jen podařilo závod zdárně uskutečnit. Na startu se sešla pouze necelá stovka jezdců v pěti kategoriích, zahraniční účast tentokráte nebyla tolik početná. Závodu přálo letní, nikoli však extrémní počasí, zavlažovat trať do optimální podoby povrchu se pořadatelům dařilo bez problémů a zcela v rámci časového harmonogramu po celý den.

V nejmenší třídě 50ccm se tentokráte prosadil celkový vítěz závodu Dominik Walter z SMS Praha. V obou jízdách se před ním musel sklonit lídr šampionátu David Widerwill z Cermen Racing teamu, který byl dvakrát druhý. Dařilo se i dalšímu jezdci SMS Praha Marku Novákovi, který byl celkově třetí a odsunul tak na čtvrté místo dosud třetího jezdce seriálu Vojtěcha Baláže z SMS Morava. Dařilo se i polskému závodníkovi Michalu Psiukovi, který v Nové Pace vybojoval celkové čtvrté místo.
V nejpočetněji obsazené třídě 65ccm vyhrál překvapivě první jízdu Antonín Kabát z SMS Střední Čechy a dosáhl tak svého letošního nejlepšího výkonu. Ve druhé rozjížďce už však nepochybil lídr seriálu Julius Mikula z Motosportklubu Málkov a celkově si tak mohl připsat nejen další celkové vítězství právě za Antonínem Kabátem, ale upevnil si vedení v seriálu před Vítězslavem Markem, který byl v Nové Pace celkově až čtvrtý. Oba holeshoty v této třídě bral Jakub Nevima z Benelli Racing teamu CZ, nakonec z toho ale byl přeci jen bronz za oba zmíněnými soupeři před celkově čtvrtým Janem Janoutem z Multi-Air JAMA CZ RT.
Kategorie 85ccm nabídla zcela parádní souboje, především pak ve druhé jízdě. Neuvěřitelných 1,3s rozdílu mezi prvním a čtvrtým jezdcem v cíli nabídl divákovi skutečně ojedinělý zážitek. Po tlačenici v poslední zatáčce pak všichni čtyři skočili téměř najednou do dlouhé cílové lavice a bylo jen otázkou, kdo dříve proskočí šachovnicový praporek. Kluci ukázali, že umí bojovat a budeme doufat, že podobné výkony předvedou i v jednorázovém závodě MS juniorů v Estonsku na konci července. V Nové Pace bral nakonec zlato Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola CZ před druhým Janem Wagenknechtem ze Starling Cross Teamu, který letos motokrosově vyzrál a stále průběžně vede seriál této třídy. Třetí skončil  z JD 191 KTM RT a Matyáš Chlum z Motosportu Chýnov, který sice bravurně zvládl finiš zmíněné druhé jízdy, bral kvůli pádu v jízdě první nakonec jen těsně celkové čtvrté místo. Všichni čtyři jezdci mají velký náskok před zbytkem soupeřů.

Do třídy 125ccm 2T zavítal jezdec evropského formátu, patnáctiletý Rakušan Rene Hofer z Motosportu Chýnov. I navzdory nepovedenému startu v první jízdě se nakonec bez větších problémů postupně prosadil do čela závodu. Ve druhé jízdě už zvítězil systémem start – cíl a druhému na šachovnici nadělil téměř minutu. V rámci celého seriálu MMČR jel sice tři závody z pěti, přesto zaujímá průběžně druhé místo za Jiřím Matějecem z týmu MAX2, který byl v Nové Pace celkově druhý. Dobře bojoval i celkově třetí Slovák Samuel Struk, vidět byl čtvrtý Tomáš Pala z HT Group RT.
Nejzkušenějším mládežnickým borcům ve třídě MX2 Junior, kde startují jezdci do 23 let, se i navzdory poranění kotníku v tréninku zmocnil vedení Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák RT. Škoda, že kvůli zranění chyběl jeho největší soupeř Jakub Terešák z Motosportklubu Málkov, který si však i navzdory absenci stále drží průběžné druhé místo v seriálu. Jeho neúčast však plně vynahradil mladý pilot Petr Polák z JD 191 RT, celkově druhý jezdec v pořadí, který v Nové Pace startoval poprvé na čtyřtaktní 250ccm a Dušanu Drdajovi rozhodně nedal nic zadarmo. Obě jízdy podal perfektní výkon také skoro domácí Pavel Dvořáček z SMX RT Rudník, celkově si zaslouženě vybojoval bronz. Pěkný závod zajel i celkově čtvrtý Martin Vondrášek z JD 191 KRM RT, průběžné čtvrté místo v seriálu však stále patří Jakubu Menclovi z SMS Nepomuk.

Nyní budou mít juniorští jezdci prázdninovou pauzu, ale někteří budou reprezentovat Českou republiku na finálovém závodě ME v Lokti ve dnech 22.-23.července 2017, a nebo na jednorázovém závodě MS Junior o týden později v Estonsku.

Další klání českého juniorského šampionátu uvidíme v sobotu, 9. září 2017 v Horním Újezdu.
free download udemy paid course
download lenevo firmware