Mezinárodní mistrovství ČR motokrosu juniorů v Nové Pace

Pátý závod seriálu „Lorenc – Logistic 2017“ MMČR Junior v motokrosu hostila v sobotu, 8. července, Nová Paka. Navzdory jistým organizačním problémům v týdnu před závodem se přeci jen podařilo závod zdárně uskutečnit. Na startu se sešla pouze necelá stovka jezdců v pěti kategoriích, zahraniční účast tentokráte nebyla tolik početná. Závodu přálo letní, nikoli však extrémní počasí, zavlažovat trať do optimální podoby povrchu se pořadatelům dařilo bez problémů a zcela v rámci časového harmonogramu po celý den.

V nejmenší třídě 50ccm se tentokráte prosadil celkový vítěz závodu Dominik Walter z SMS Praha. V obou jízdách se před ním musel sklonit lídr šampionátu David Widerwill z Cermen Racing teamu, který byl dvakrát druhý. Dařilo se i dalšímu jezdci SMS Praha Marku Novákovi, který byl celkově třetí a odsunul tak na čtvrté místo dosud třetího jezdce seriálu Vojtěcha Baláže z SMS Morava. Dařilo se i polskému závodníkovi Michalu Psiukovi, který v Nové Pace vybojoval celkové čtvrté místo.
V nejpočetněji obsazené třídě 65ccm vyhrál překvapivě první jízdu Antonín Kabát z SMS Střední Čechy a dosáhl tak svého letošního nejlepšího výkonu. Ve druhé rozjížďce už však nepochybil lídr seriálu Julius Mikula z Motosportklubu Málkov a celkově si tak mohl připsat nejen další celkové vítězství právě za Antonínem Kabátem, ale upevnil si vedení v seriálu před Vítězslavem Markem, který byl v Nové Pace celkově až čtvrtý. Oba holeshoty v této třídě bral Jakub Nevima z Benelli Racing teamu CZ, nakonec z toho ale byl přeci jen bronz za oba zmíněnými soupeři před celkově čtvrtým Janem Janoutem z Multi-Air JAMA CZ RT.
Kategorie 85ccm nabídla zcela parádní souboje, především pak ve druhé jízdě. Neuvěřitelných 1,3s rozdílu mezi prvním a čtvrtým jezdcem v cíli nabídl divákovi skutečně ojedinělý zážitek. Po tlačenici v poslední zatáčce pak všichni čtyři skočili téměř najednou do dlouhé cílové lavice a bylo jen otázkou, kdo dříve proskočí šachovnicový praporek. Kluci ukázali, že umí bojovat a budeme doufat, že podobné výkony předvedou i v jednorázovém závodě MS juniorů v Estonsku na konci července. V Nové Pace bral nakonec zlato Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola CZ před druhým Janem Wagenknechtem ze Starling Cross Teamu, který letos motokrosově vyzrál a stále průběžně vede seriál této třídy. Třetí skončil  z JD 191 KTM RT a Matyáš Chlum z Motosportu Chýnov, který sice bravurně zvládl finiš zmíněné druhé jízdy, bral kvůli pádu v jízdě první nakonec jen těsně celkové čtvrté místo. Všichni čtyři jezdci mají velký náskok před zbytkem soupeřů.

Do třídy 125ccm 2T zavítal jezdec evropského formátu, patnáctiletý Rakušan Rene Hofer z Motosportu Chýnov. I navzdory nepovedenému startu v první jízdě se nakonec bez větších problémů postupně prosadil do čela závodu. Ve druhé jízdě už zvítězil systémem start – cíl a druhému na šachovnici nadělil téměř minutu. V rámci celého seriálu MMČR jel sice tři závody z pěti, přesto zaujímá průběžně druhé místo za Jiřím Matějecem z týmu MAX2, který byl v Nové Pace celkově druhý. Dobře bojoval i celkově třetí Slovák Samuel Struk, vidět byl čtvrtý Tomáš Pala z HT Group RT.
Nejzkušenějším mládežnickým borcům ve třídě MX2 Junior, kde startují jezdci do 23 let, se i navzdory poranění kotníku v tréninku zmocnil vedení Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák RT. Škoda, že kvůli zranění chyběl jeho největší soupeř Jakub Terešák z Motosportklubu Málkov, který si však i navzdory absenci stále drží průběžné druhé místo v seriálu. Jeho neúčast však plně vynahradil mladý pilot Petr Polák z JD 191 RT, celkově druhý jezdec v pořadí, který v Nové Pace startoval poprvé na čtyřtaktní 250ccm a Dušanu Drdajovi rozhodně nedal nic zadarmo. Obě jízdy podal perfektní výkon také skoro domácí Pavel Dvořáček z SMX RT Rudník, celkově si zaslouženě vybojoval bronz. Pěkný závod zajel i celkově čtvrtý Martin Vondrášek z JD 191 KRM RT, průběžné čtvrté místo v seriálu však stále patří Jakubu Menclovi z SMS Nepomuk.

Nyní budou mít juniorští jezdci prázdninovou pauzu, ale někteří budou reprezentovat Českou republiku na finálovém závodě ME v Lokti ve dnech 22.-23.července 2017, a nebo na jednorázovém závodě MS Junior o týden později v Estonsku. 

Další klání českého juniorského šampionátu uvidíme v sobotu, 9. září 2017 v Horním Újezdu.
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy course download free
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet