Autoklub ČR "Jede na dřeň"

Třetí ročník celostátního projektu s názvem Jedu na dřeň rozjel v červnu další závod o život. Na Motoristické slavnosti Legendy v Praze využilo tuto příležitost 208 nových potenciálních dárců kostní dřeně, kteří se přímo na místě zaregistrovali do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Další výjezd čeká tým už 22. – 23. 7. na Mistrovství světa v motocrossu v Lokti.

Rotunda Jedu na dřeň se na dalším podniku objeví už 22. – 23. července 2017. Organizační tým letos zařadil do seznamu i Mistrovství světa v motocrossu v Lokti, kam se během jediného víkendu podívají desetitisíce návštěvníků. Ti všichni budou mít po celou dobu konání akce příležitost přijít a přidat se mezi potenciální zachránce životů.

O víkendu 10. – 11. června 2017 se v rámci spolupráce s Autoklubem ČR přišlo na pražské Motoristické slavnosti Legendy pro návštěvníky každého věku, zapsat 208 potenciálních dárců kostní dřeně. Mezi nimi byli i rally závodníci Marek Joura, Filip Mareš, Jan Černý i Dominik Brož. „Protože lidský život a zdraví je to nejcennější, co člověk v životě může mít. Kdykoli budu moci, rád pomůžu. A proto jedu na dřeň,“ prozrazuje Dominik Brož, reprezentant ČR v automobilovém sportu. 

Najít vhodného dárce kostní dřeně je při léčbě leukemie klíčové. Bohužel, každý 4. pacient správného dárce nenajde. I v roce 2017 bude projekt Jedu na dřeň pokračovat v budování základny potenciálních dárců kostní dřeně v České republice, do které dosud přivedl 1501 nově registrovaných lidí.
Organizátoři apelují na všechny, kteří se doposud do registru nezapsali, že samotný zápis je velice rychlý a bezbolestný proces, ke kterému stačí 5 minut času a pouhé 2 ml krve.
„V našich závodnících podporujeme a učíme je fair play jednání na tratích. Spravedlnost, podpora a pomoc druhému v nouzi jsou základními vlastnostmi správného jezdce, který si je potom odnáší do reálného života, ve kterém je zúročí. Život s námi ale fair play nehraje a onemocnět leukémií může kdokoliv z nás. Proto jsme i v letošním roce podpořili tento smysluplný projekt, díky kterému může být zachráněn nejeden lidský život,“  říká prezident Autoklubu ČR, Jan Šťovíček.
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download xiomi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet