Adam Kout na Mistrovství Evropy superkartů

Hlavní dvouzávod Mistrovství Evropy superkartů přinesl úspěch českému reprezentantovi Adamu Koutovi úspěch jen částečně. 

V prvním závodě Adam Kout jezdil bezpečně na druhém místě za vedoucím německým jezdcem Petrem Elkmannem. Ve třetím kole tohoto závodu začal Adam stahovat náskok vedoucího jezdce a zdálo se, že by během pár kol mohl Elkmanna na vedoucí pozici začít ohrožovat. V šestém kole ale Adam musel ze závodu odstoupit pro vážnou poruchu převodovky. Do druhého závodu bylo nutné namontovat rezervní motor, což se šikovným mechanikům továrního týmu MS Kart Racing podařilo bez větších potíží. Adam Kout byl odhodlán dát do druhého závodu absolutní maximum. To se také projevilo na výkonu v průběhu tohoto závodu. Po startu Adam vybojoval do první zatáčky vedoucí pozici. Elkmann ale ještě v průběhu prvního kola převzal vedoucí pozici a tu již neopustil až do cíle. Adam ale po celou dobu jezdil za Elkmannem „v patách“ a dokonce zkoušel na Elkmanna zaútočit. Elkmann je ovšem zkušeným pilotem a Koutovi svou pozici „nepůjčil “ ani na chvilku. Byl to velice vyrovnaný souboj, když oba jezdci zajeli svá nejrychlejší kola pouze s rozdílem 0,02 s ! Adam Kout projel cílem druhého závodu na druhém místě. S větším odstupem třetí projel cílem Belgičan Yannick De Brabander, který první závod vyhrál.

Adam k druhému závodu dodal: „Ještě vůbec nevíme, co se stalo s převodovkou v prvním závodě. Po návratu domů musíme zjistit, co bylo příčinou této závady. Motor je ale značně poškozený. V druhém závodě vše fungovalo skvěle. Jak podvozek , tak i náhradní motor DEA. I když jsem musel první závod předčasně ukončit, tak samozřejmě boj o letošní titul evropského šampiona v superkartech nevzdáváme a už se těšíme na další závod, který se pojede v oblíbeném Assenu.“


Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet