V Mohelnici se konalo Mezinárodní mistrovství ČR juniorů v motokrosu

Ve sváteční pondělí, 8. května, pokračoval seriál Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu Junior „Lorenc – Logistic 2017“, tentokrát třetím dílem v severomoravské Mohelnici. Podle předpovědi mělo na území ČR v pondělí pršet, ovšem zde nekápla ani kapka, naopak místní pořadatelé (hasiči) museli dráhu od rána kropit. Přejímkou prošlo 117 závodníků, což je letos po závodě v Horažďovicích druhý nejvyšší počet. Do Mohelnice nedorazili někteří špičkoví borci, jako například lídr pětaosmdesátek Constantin Piller z Německa, u nás dobře známý patnáctiletý rakouský talent René Hofer, výborný rumunský jezdec Marius Popovici, nebo dravé maďarské duo – Kristof Jakob a Adam Kovács. Dobrou pověst mezinárodní juniorské scény u nás tak nakonec zachraňovala početná slovenská skupina mladých borců, kterých bylo celkem deset, skromné zastoupení (po jednom závodníkovi) zde měla ještě polská, maďarská a rakouská reprezentace.

Do dopoledního kvalifikačního tréninku nejmladších účastníků třídy padesátek nastoupilo 15 jezdců. Již od rána tomuto motokrosovému potěru jasně dominoval David Widerwill (Cermen Racing Team) a svým časem ukázal, že se s ním musí počítat v boji o nejvyšší příčky. Mezinárodní čest zde zastupoval snažící se Ferenc Orlov z Maďarska. Po dobrých startech v obou jízdách nakonec vždy projel cílem na první pozici Widerwill s náskokem tří sekund na své soupeře a po třech odjetých podnicích jasně vede šampionát. Na stříbrný stupínek vystoupil za umístění (2/3) spolehlivě jedoucí Marek Novák (SMS Praha) a na bronzový Dominik Valter (SMS Praha, 5/2), kterému nevyšla první runda.
Na dalším místě skončil celkově 4. Ferdinand Lipka (STR Promotosport, 4/4), 5. Vojtěch Baláž (SMS Morava, 3/7), 6. Ferenc Orlov (HUN, Husqvarna Maurer, 7/5).

Do Mohelnice přijel jako vedoucí jezdec kubatury 65 ccm Julius Mikula (Moto Most club v AČR), ale kvalifikaci, do které vyrazilo 22 motokrosařů, vyhrál s poměrně velkým náskokem Matěj Skořepa (SMS Pardubice), Mikula byl až třetí. Odpoledne vidělo zhruba 500 přítomných diváků zajímavý průběh, kdy první jízdu po holeshotu ovládl Jan Janout (Multi-Air JAMA CZ racing team), druhou zase po dobrém startu Skořepa a jelikož oba měli na kontě stejný počet bodů (rozhoduje druhá runda), tak z vítězství se nakonec radoval Skořepa. Mikula bral třetí příčku za dvě druhá umístění a v seriálu vede už pouze o jeden jediný bod právě před Skořepou.
Na celkovém čtvrtém místě v Mohelnici dojel Vítězslav Marek (CERMEN racing team, 4/4), 5. Jakub Nevima (Benlli Racing Team CZ, 5/5), 6. Lukáš Hedrlín (Team Motokrosová škola CZ, 6/6).

V kategorii 85 ccm (24 pilotů)) se při neúčasti dosud vedoucího jezdce Pillera z Německa otevřela cesta na vedoucí pozici pro ostatní závodníky. Toho stoprocentním bodovým ziskem 50 bodů z obou rozjížděk využil borec, který doslova oplývá výbornými startovacími manévry a to je Martin Venhoda (Team motokrosová škola CZ). Jan Wagenknecht (Starling Cross team, 2/2) měl dramatický pád ve druhé jízdě, kdy vedl peloton, ale později si ve skoku nechtíc vyřadil rychlost a po dopadu následoval nepříjemný kotrmelec přes řídítka. Vše ale nakonec zdárně zvládl a cílem ještě prosvištěl druhý! Za vyrovnané výsledky bral bronzové umístění Radek Větrovský (JD 191 Racing Team, 3/3). Celkový triumf na trati v „Mohelnických lomech“ katapultoval Venhodu do čela juniorského seriálu MMČR.
Na další pozici celkově dojel 4. Matyáš Chlum (Motosport Chýnov v AČR, 7/4), 5. Patrik Příhoda (Cermen Racing Team, 4/7), 6. Jakub Hedrlín (Team motokrosová škola CZ, 5/5).

Tomáš Pala (HT Group RT) přijel do Mohelnice se čtyřbodovým náskokem jako lídr kategorie 125 ccm 2T Junior (25 zástupců) před Jiřím Hubálovským (SMS Pardubice). Ovšem kdo nasadil skutečně ostré tempo, byl vytáhlý Jirka Matějec (Team MAX2). Už ráno v kvalifikaci nadělil svým soupeřům pěkný nášup a bylo jasné, že pokud neudělá později nějakou fatální chybu, bude dominovat. To se také potvrdilo a v cíli prvního klání měl k dobru sedm sekund na dobře jedoucího Slováka Samuela Struka. Pala (loňský bronzový pětaosmdesátkář) bojoval jako lev, odměnou mu bylo třetí místo za zkušenějšími jezdci. Smolařem byl rozhodně Hubálovský, který měl sice dobré tempo, ale upadl a z tohoto důvodu na body nedosáhl. Kvůli hrozícímu prachu a porouchané kropící technice (obě vozidla) rozhodla Jury, že druhé jízdy kubatury 125 ccm a MX2 Junior se již neuskuteční. Tím pádem se situace v průběžné klasifikaci po třech podnicích zdramatizovala – vedoucí Matějec má stejně bodů (98), jako druhý Pala, navíc má k dobru tři triumfy z rozjížděk.
Následné umístění v cíli 4. Jan Janík (SMS Morava), 5. Dariusz Rapacz (POL), 6. Erik Švidra (SMS Morava).

Devatenáctiletý slovenský rychlík Richard Šikyňa okořenil svou účastí (letos poprvé) hlavní kubaturu MX2 Junior, kde se představilo nejvíce dravců (31). Protože byl v seriálu mezi vedoucím Dušanem Drdajem (Yamaha Čepelák Racing Team) a Jakubem Terešákem (Motosportklub Málkov) minimální bodový rozdíl, tak právě rozjetý Slovák mohl ve finále zamíchat kartami. Vítěz závodu německého mistrovství ADAC minulý týden v Jaueru ve třídě MX Youngster skutečně nedal nikomu šanci. Postupně se probojoval do čela a pak už pouze kontroloval svůj bezpečný náskok. Za nim se ale rozpoutala v podstatě od samého začátku ostrá bitva – nejenom o stupně vítězů, ale i o červenou tabulku průběžného lídra seriálu. Terešák tlačil na pilu, neustále okusoval zadní blatník Drdaje Yamahy, v zatáčkách si svého konkurenta najížděl zprava – zleva, ale Dušan pořád jeho atakům odolával. Až v posledním kole to přišlo, když úplně v poslední levotočivé zákrutě před cílem Jakub zaútočil drze vnitřkem. Dušan byl v tu chvíli nucen vyjet z optimální stopy na horší podklad dráhy, při následné akceleraci mu to trošku proklouzlo a dravý Terešák svou šanci již nepustil – cílem prolétli oba dravci vedle sebe, ale Kuba byl přece jenom jak se říká „o prsa“ v cíli dříve (rozhodlo 97 tisícin sekundy!!!).

Byl to každopádně krásný závod, v němž se tvrdě bojovalo i o další příčky – 4. dojel Denis Dvořák (DD Racing), 5. na dvojtaktu se doslova vyždímal Petr Polák (JD 191 KTM RT), 6. Jiří Pach (Motokrosová škola CZ).

Po třech dějstvích se tak probojoval o jeden jediný bod na špici mistrovství Terešák (113b.), Čepelákův svěřenec Drdaj byl sice po dramatickém průběhu malinko zklamaný, ale do konce juniorské sezony zbývá ještě osm jízd. 
Další příležitost vylepšit si své postavení a urvat potřebné mistrovské body budou mít juniorští závodníci 10. června na náročné trati v jihočeské Kaplici.
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download coolpad firmware
Download WordPress Themes

Sdílet