Zpráva z Přeboru Jihočeského kraje SMS v motokrosu Kaplice

Dlouhodobě chladné počasí, které mělo na svědomí slabou jezdeckou účast na úvodním závodě jihočeského Krajského Přeboru v motokrosu minulý týden v Pacově, si konečně dalo na chvíli pohov a druhý závod tohoto seriálu, který se jel tuto sobotu v Kaplici, se tak mohl těšit poměrně hojné návštěvě. Přijelo celkem 141 jezdců a závod svou účastí ozdobil i úřadující Mezinárodní mistr ČR v motokrosu třídy MX1 Martin Michek. “Tolik závodníků na krajském přeboru tady už ani nepamatuji a jsem zároveň rád, že se během dne vše podařilo stihnout v rámci časového harmonogramu”, pochvaloval si ředitel závodu a šéf kaplického motokrosu Jan Froněk.

Povrch trati byl po celý den v podstatě optimální, trochu toho bláta během tréninků a prvních jízd vyschlo a na druhé jízdy už se dokonce muselo na některých místech mírně zavlažovat.
Vzhledem k slušnému počtu jezdců se třídy MX1 a MX2 nespojovaly (ani třídy Amatér). Třiadvacet jezdců se postavilo na start ve třídě 65+85ccm. Obě jízdy vyhrál Jaroslav Kalný z Motokrosové školy RT. Druhý Luděk Černý z Motosportu Chýnov sice vykazoval určitou ztrátu, ale celkově se po dvou závodech vyhoupl do čela seriálu společně s Šimonem Proučilem z SMS Praha (mají shodný počet 88 bodů), protože na rozdíl od Jardy Kalného byli na úvodním závodě v Pacově. Na třetím místě se průběžně drží Matyáš Plch, protože ani on na prvním závodě nechyběl a pravidelně sbírá body. Ve zvlášť bodovaných pětašedesátkách byl jasně nejrychlejší Rakušan Max Ernecker, který hodně vysoko čeřil vodu i v absolutním pořadí. Dokonce se mu podařilo s motocyklem 65ccm dát oba holeshoty, což je skutečnost téměř nepochopitelná. Za ním pak celkově skončili jeho týmoví kolegové Dominik Kučeřík a Pavel Jouza.
Ve třídě MX2 Amatér suveréně zvítězil čtrnáctiletý Marvin Salzer z Motosportu Chýnov. Ten měl závod KP jen jako trénink pro rakouský juniorský šampionát, celého seriálu se účastnit nebude a sám po závodě řekl, že příště určitě pojede s rychlejšími kolegy třídu MX2. Druhý skončil Jakub Kos ze Stříbra, který se tak dostal do průběžného vedení seriálu a třetí místo vyzávodila úspěšná účastnice MMČR třídy WMX Kristýna Vítková z Yamaha Čepalák RT. To je na dívku vynikající výsledek. 
Ve třídě MX1 Amatér s přehledem zvítězil Viktor Šrom z MTZ Mototechnika MX Teamu a po výhře v Pacově jasně vede i seriál. Druhý byl na dvoutaktu jedoucí sedmnáctiletý mladík Martin Zeman z AMK Pacov, třetí místo v Kaplici bral o generaci starší jezdec Jan Poláček z Veselí nad Lužnicí.
Ve třídě Veterán se po delší době dostavil Ladislav Mikas z Motosportu Chýnov. Ukázal, že ze svého umění nic nezapomněl, jen trochu bojoval se silami, především v první jízdě, kdy se propadl z prvního místa na třetí. Druhou pak již vyhrál, ale na celkové vítězství mu to nestačilo, protože o dva body před ním byl rychlý Michal Buchta z Intercars Motoman Teamu, úspěšný účastník MMČR třídy Veterán. Třetí byl nakonec Roman Váca z Klenovic u Soběslavi. Startovní pole této třídy bylo oproti prvnímu závodu hodně obměněné, seriál vede Zdeněk Svoboda z Motosportu Chýnov před Jiřím Fárou z Kamikaze RT. Zvlášť hodnocené Vetrány nad 50 let vyhrál jihočeský matador Milan Heřman z Moto Teamu Excel Racing a mezi nejstaršími jezdci nad 60 let pak Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Třídu MX2 dle očekávání ovládl v podstatě domácí jezdec Rudolf Plch z Extreme Motorsportu. Bez ztráty kytičky vede i seriál. Druhé místo v Kaplici vybojoval Martin Andrusiv z Velkého Ratmírova, který jel na dvoutaktní stopětadvacítce. Třetí místo pak patřilo především díky vydařené první jízdě Pavlu Beránkovi z Hradišťka. Ve třídě MX1 zcela logicky neměl konkurenci lídr MMČR v této třídě Martin Michek z týmu Buksa Ados KTM. Pojal to víceméně jako kvalitní trénink. Druhé místo si v poklidu vyjel Michal Gregor z Vrtal MX Teamu, který s náskokem vede i celý seriál. Stejně jako Rudolf Plch v MX2 tak úspěšně oba vykročili za obhajobou loňských titulů přeborníků kraje v těchto dvou nejsilnějších třídách. Třetí místo si odvezl Středočech Miloslav Rožec z týmu MX2, také on pojal kaplický závod jako trénink na srpnové MMČR na této trati.
Závody v Kaplici se rozhodně povedly a jezdce nyní čeká třetí závod seriálu, který se pojede v sobotu  27.května 2017 na oblíbené trati v Netolicích.

Výsledky závodu ZDE.
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download lava firmware
Download WordPress Themes

Sdílet