Pozvánka na jihočeský KP v motokrosu Pacov

V sobotu 29. dubna odstartuje v Pacově úvodní závod sedmidílného seriálu Jihočeského Krajského přeboru v motokrosu. Na trati „Pacovský Propad“ už letos úspěšně proběhlo jarní soustředění jezdců SMS Jižní Čechy a i když je počasí v posledních dnech celkem chladné, má se o víkendu trochu oteplovat, a tak by měly být podmínky pro závodění dobré. Trať je na první podnik sezóny vzorně připravena, její zázemí také.
Pacovští pořadatelé se tradičně pečlivě věnovali přípravě trati. Více k tomu již ředitel závodu Jan Smolek z pořádajícího AMK Pacov v AČR: „Celý profil tratě jsme srovnali buldozerem. Po zimě jsme se také zaměřili na sběr kamenů z profilu dráhy a na odvodnění některých jejích částí. Trať je tedy připravena dobře a nyní jen doufáme, že nám připravený povrch do víkendu nezhatí nějaké přívalové deště.“


První závod Jihočeského KP určitě navštíví hodně jezdců a to nejen z jihočeského střediska. Ve třídách MX2, MX1 a Veterán budou startovat i mnozí jezdci z MMČR. Další závod českého motokrosového mistrovství se totiž pojede právě v Pacově (4. června), a tak to pojmou jako nejlepší možnou přípravu. Svou účast na úvodním závodě JČ KP například vážně zvažuje i lídr MMČR třídy MX1 Martin Michek. Podobně jako pro jezdce, bude pacovský závod KP generálka na červnové mistrovství především pro pořadatele. 
Z jihočeských motokrosových špiček by se měli vedle Martina Michka dále představit např. David Čadek, Michal Gregor, David Soldát, Rudolf Plch, Dominik Hůla a další. Ve výborné formě a po zimní přípravě v USA letos rozjel sezónu i další jihočeský závodník Martin Finěk, ale menší úraz ho bohužel momentálně na chvíli vyřadil z provozu. „Dostal jsem teď v Dalečíně na posledním závodě MMČR kamenem do nosu, mám tam stehy, tak si musím dát příští víkend klid…“, říká smutně Martin, který se ale objeví alespoň v roli diváka. Další výborný jihočeský motokrosař Václav Kovář si bude nadcházející víkend plnit smluvní povinnosti na závodě německého šampionátu ADAC. 
Divák ale rozhodně může v sobotu v Pacově očekávat velice zajímavé závody. Svou účast ve většině kategorií potvrdilo dokonce i několik jezdců z Rakouska a z Německa.
Startovat se bude ve třídě 85ccm (jejíž součástí bude i zvlášť hodnocená třída 65ccm), dále pak Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán 40+, MX2 a MX1. Poslední dvě uvedené třídy se pojedou jako HR Technik Cup, pro celkové vítěze seriálu v těchto prestižních třídách budou pak připraveny od uvedeného hlavního sponzora seriálu hodnotné ceny. 
Přejímky vypuknou v Pacově již v pátek v 17 hodin, po celou dobu budou nasazeni dva techničtí komisaři, aby se eliminovaly fronty.
Tréninky začínají v sobotu v 8:00 hodin a první odpolední závod v 12:30 hodin.

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet