Školení traťových komisařů Autoklub Karosa Vysoké Mýto

Na Autodromu ve Vysokém Mýtě uspořádal Autoklub Karosa tradiční školení traťových komisařů (TK), kterého se účastnilo 22 komisařů, ředitelé závodů a vedoucí trati. Proškolené traťové komisaře budou jezdci vídat na tratích při závodech MČR Karting, MMČR Supermoto a MMČR MINI GP, které již dlouhá léta Autoklub Karosa pořádá.
Hlavní náplní školení bylo seznámit TK s novinkami ve sportovních řádech a novým komisařům prezentovat a vysvětlit, co je náplní činnosti TK a jaké jsou požadavky jsou kladeny na jejich práci na příslušných stanovištích. Po úvodní administrativní části se pokračovalo vysvětlením fungování a podmínkami členství v Autoklubu ČR. Následovala připravená prezentace řádů k sezóně 2017, kde mezi hlavní body patřily  například povinnosti TK ve vazbě na sportovní řády s důrazem na vlajkovou signalizaci během závodů, vyhodnocování incidentů a reálných situací při závodech na základě video záznamů, sepisování zpráv pro SSK.
Po této úvodní části následoval test, jehož součástí bylo i vyhodnocování fotografií a videí. Všichni TK test úspěšně absolvovali. Což bylo z pohledu pořadatelů milé překvapení.

Další část tvořil kurz první pomoci, kterou vedl specialista první pomoci z IZS Pardubického kraje. Teoretickou část měli účastníci školení na učebně a následně se přesunuli na trať, kde si vyzkoušeli nácvik situací, které mohou nastat v rámci závodů, ať už od správné vlajkové signalizace, přes nahlášení situace vedení závodu, až po vyproštění jezdce z motokáry. Při vyproštění jezdce z motokáry byly účastníkům s následným násvikem předvedeny možné úchopy zraněného tak, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu jezdce. Těchto nácviků se všichni TK účastnili hned několikrát.

A protože opakování je matka moudrosti, tak před každým závodním dnem, bude vyhrazen čas na opětovné proškolení TK v oblasti sportovních řádů.
Místopředseda Autoklubu Karosa Jan Dušek a ředitel závodu Milan Doskočil byli mile překvapeni pozitivním přístupem účastníků, a věří že školení tohoto typu přispějí ke zvýšení úrovně organizování závodů nejen pod hlavičkou Autoklubu Karosa.
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download lava firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet