Valaška šíří osvětu a pomáhá

JANČA – 36. Valašská rally, úvodní podnik MČR v rally probíhající ve dnech 24. – 26. března 2017, to nebude jen boj o sekundy na tratích rychlostních zkoušek, ale také více doprovodného programu, který bude směřován do hlavních center soutěže, Valašského Meziříčí a na polygon v Kopřivnici.

Organizační tým JANČA – 36. Valašské rally Valmez 2017 se při přípravě závodu spojil s pracovníky zdravotnických zařízení skupiny AGEL, Nemocnice Valašské Meziříčí a Nemocnice Nový Jičín. Společně pro veřejnost připravují unikátní odborné ukázky. Meziříčští zdravotníci připravují specializovanou prezentaci na valašskomeziříčské náměstí, jejich kolegové z Nového Jičína pak do prostoru servisního areálu v kopřivnické Tatře.
„Jsme rádi, že nás pořadatel Valašky s nabídkou na spolupráci při zabezpečení doprovodného programu oslovil. Tento závod je mezi lidmi velmi oblíbený a je dobře, že nemyslí pouze na to své, ale rovněž na to, jak pomoci lidem vštípit nutnost péče o své zdraví a připomenout jim, jak se zachovat v situacích, které jsou součástí běžného života,“ vyjádřil se marketingový a organizační asistent Nemocnice Valašské Meziříčí Michal Václav.

První událostí, která se ve „zdravotním“ doprovodném programu JANČA – 36. Valašské rally Valmez uskuteční, je akce nazvaná „Daruj krev s Valašskou rally“. Zabezpečuje ji transfúzní stanice Nemocnice Nový Jičín. Jejím smyslem a významem se není potřeba zabývat. „Děkujeme všem, kteří vyslyší hlasy pořadatelů Valašské rally a našeho zdravotnického zařízení a přijdou svou krev darovat,“ uvedla s uznáním specialistka pro marketing a PR Nemocnice Nový Jičín Lucie Prchalová.

Z plánovaného pátečního programu (24. března 2017) na valašskomeziříčském náměstí vyberme to nejzajímavější. Tím budou ukázky praktického nácviku pomoci při nehodě cyklisty a v případě autonehody (včetně ukázky činnosti záchranářů a hasičů). Zdravotnický personál bude návštěvníky dále seznamovat s nutností autolékárniček ve vozidlech, používání reflexních vest a výstražného trojúhelníku a podobně. Součástí stánku bude i osvětové pracoviště pro odvykání kouření.


Na sobotu (25. březen 2017) od 9 do 12 hodin připravují valašskomeziříčští zdravotníci na meziříčském náměstí soutěžní dopoledne pro děti. Jak jinak, než ve zdravotnickém stylu…

Novojičínští zdravotníci připravují podobný program návštěvníkům JANČA – 36. Valašské rally Valmez 2017 v servisním areálu Tatra v Kopřivnici. V sobotu 25. března 2017, mezi 10. – 16. hodinou budou moci zavítat do následujících pracovních sekcí: test krevní skupiny, vyšetření cholesterolu (tuku) v krvi, ukázky resuscitace (v každou celou hodinu), prohlídka záchranářského sanitního vozidla a sádrování. Domů si odtud můžete odnést odlitek vlastní ruky.

Významnou akcí, kterou hodlá pořadatel Valašky ukázat na lidskost a dobročinnost soutěžních posádek a fanoušků rally, je pomoc rodině pečující o malého chlapce, kterému osud nepřál. JANČA – 36. Valašská rally Valmez 2017 ve spolupráci s autorkou scénáře valašského filmu Děda Martou Santovjákovou Gerlíkovou pořádá sbírku pro Šimonka Vaška. Ta nese název: „Šimonku, jedeme pro tebe!“. Ti, kteří se rozhodnou do sbírky přispět, najdou pokladničky v pátek 24. března při administrativní a technické přejímce v Autocentru Lukáš (mezi 8. – 19. hod.) a na náměstí ve Valašském Meziříčí (mezi 14. – 19. hod.). Pro zájemce o zaslání příspěvku uvádíme i číslo účtu veřejné sbírky pro Šimonka: 2301099170 / 2010.

Informačním kanálem JANČA – 36. Valašské rally je internetová stránka www.valasskarally.cz.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download samsung firmware
Free Download WordPress Themes

Sdílet