V Chotčinách se pojede další závod motoskijöringu

Již předposlední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se pojede v Chotčinách a to tuto neděli 5. února 2017. Pořadateli jsou Motosport Chýnov, Retox racing a místní SDH Chotčiny. Bude to jediný závod kalendáře, který se pojede na území Jižních Čech. Po dvou závodech Mistrovství ČR v motoskijöringu v letech 2012 a 2016 se Chotčiny u Chýnova pevně zapsaly do kalendáře MČR. Loni bylo chotčinské klání z důvodu chabé zimy dokonce jediné v celé sezóně. 
Diváci se mohou těšit na kvalitní závody nejlepších českých motoskijöringových dvojic. Všechny 4 předchozí závody měly dobrou sportovní úroveň i diváckou návštěvnost. O vyrovnanosti závodů svědčí to, že každý závod vyhrála jiná posádka. Na prvních třech místech jsou největší kandidáti na mistrovský titul 2017. Vedou Mohaupt s Hotovým (68 bodů) před bratry Šrolery (64 bodů) a Josefem Mňukem s Filipem Langerem (60 bodů). Mimochodem poslední jmenovaní vždy v Chotčinách vyhráli. Boj o mistrovský titul není rozhodnutý, ve hře je ještě celých 46 bodů. Do MČR se letos poprvé zapojí také domácí posádka Motosportu Chýnov Vít Vitouš s Karlem Sejkem.
I v Chotčinách budou moci startovat hobby jezdci. Závod sice není zařazen do Orlického poháru, ale vítáni jsou všichni jezdci. Mezi hlavní favority budou určitě patřit jezdci domácího Retox teamu Tomáš Janů s Miroslavem Barešem, kteří patří ke špičce Orlického poháru, ve kterém jsou průběžně na páté pozici. Trénink jezdců začne v 10:00 hodin, slavnostní zahájení závodu bude ve 12:00 hodin a ve 12:30 hodin vše vypukne prvními kvalifikačními jízdami. Pro diváky mají pořadatelé připraveno bohaté občerstvení. Trať je dobře přístupná, nedaleko silnice z Chýnova do Mladé Vožice.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Sdílet