V Klášterci se odjel další závod MČR v motoskijöringu

V neděli 29. ledna 2017 se jel letos v pořadí čtvrtý závod MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“. A byl to nádherný závod, kde si tisícovka diváků určitě přišla na své. Po pěti letech se přepisovala i tabulka nových vítězů MČR. Pochopitelně nejvíce diváci fandili posádkám v dresech domácího SMK. Na trať „Kláštereckých břehů“ vyrazil rekordní počet závodníků. V MČR jelo 16 dvojic a v Orlickém poháru dokonce dvojic 44, což je dosavadní rekord v celé historii MČR v motoskijöringu.
Již od dopoledních kvalifikací se závodilo opravdu naplno. O vítězi rozhodla až pomocná kritéria – lepší umístění v poslední jízdě. Jak Mohaupt s Hotovým, tak i J.Mňuk s F.Langerem dvakrát vyhráli a jedenkrát byli na druhé pozici. Poslední série jízd byla tak úspěšnější pro Mohaupta, který se radoval ze tří bonusových bodů za kvalifikaci. Opět dobře v kvalifikaci zajeli Plíhal s Poulem a byli třetí. Přímý postup do finále si vybojoval i populární Jan Zářecký, který jako jediný z celého pole startujících, jel všech 111 závodů Mistrovství ČR. Na laně za ním jel tentokrát nestárnoucí Jan Fajt („Fitty“), který v minulosti jezdil hlavně s Oldřichem Rousem. Kvalifikace příliš nevyšla další domácí posádce Fogl – Sabota, která musela do finále „B“.
Ve finále „B“ určitě sebe i fanoušky mile překvapili nováčci Černý s Rychtaříkem, kteří do MČR přestoupili z Orlického poháru. Minulý závod v Horním Městě jeli poprvé a v Klášterci už celkem bez problémů vyhráli finále třídy „B“ a dostali se tak mezi naši elitu do hlavního finále třídy „A“. S nimi ještě postoupili Vetešník s Procházkou.
Ve finále nejlépe odstartovali vítězové kvalifikace Mohaupt s Hotovým. Ale už v polovině okruhu ztratil Mohaupt lyžaře a než se znovu Vašek Hotový připojil, ztratili více jak půl kola. V čele tak jezdili první tři kola Michal Plíhal s Josefem Poulem. Na ně se tlačili Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem i obhájci titulu Josef Mňuk s Filipem Langerem. Mohaupt s Hotovým mohutně doháněli časovou ztrátu. Cílem čtvrtého kola už projížděli na vedoucí pozici Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem. Za ně se dostali Josef Mňuk s Filipem Langerem, ale tři kola před cílem projel Pepa Mňuk bez lyžaře Filipa, kterého ztratil. Finále tak pro ně bylo ztraceno, ale takový je sport, pokaždé vše nevyjde podle představ. 

Zaslouženě vyhráli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří se tak stali devatenáctými jezdci, kteří vyhráli závod MČR v motoskijöringu. Historickou tabulku tak změnili po pěti letech, kdy poprvé vyhráli Mohaupt s Hotovým. A byli to právě oni dva, kteří doslova udělali klášterecký závod. Z beznadějné poslední pozice se postupně propracovávali jezdeckým polem a dvě kola před cílem už byli na druhé pozici a přibližovali se i dvojici vedoucí. Podali obdivuhodný výkon. Když si uvědomíme, že dokázali na trati, která už byla po předchozích jednadvaceti jízdách hodně těžká, předjet osm kvalitních dvojic. Na stupně vítězů se dostali i domácí bratři Šrolerové, kteří se po celý závod drželi ve vedoucí skupince jezdců. Body za výsledek ve finále získali i nováčci Černý s Rychtaříkem.
Ve velkém stylu jezdili i další domácí Janové Zářecký s Fajtem. Ti byli určitě nejvíce povzbuzovanou posádkou. Když si uvědomíme, že Zářeckému je 48 let a jeho lyžař Fajt je ještě o 18 let starší, tak klobouk dolů. Dohromady jim tak je neuvěřitelných 114 let. A jejich dvěstěpadesátka Honda už také není nejmladší. Ve finále skončili na čtvrté pozici.

1. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:28,40
2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový, Orion Racing Team, Honda 450 4T, 11:35,25
3. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 11:38,90
4. Jan Zářecký – Jan Fajt, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 250 2T, 12:02,98
5. Michal Plíhal – Josef Poul, SMX Racing Team Rudník, z.s., Suzuki 450 4T, 12:07,92
6. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 250 2T, 12:11,15

Ze třetího místa po Horním Městě se do čela MČR dostali Mohaupt s Hotovým (68 bodů). Za nimi jsou bratři Šrolerové (64 bodů) a Josef Mňuk s Filipem Langerem (60 bodů). Za ně už v tabulce poskočili klášterečtí vítězové Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem (49 bodů). Jak je vidět, tabulka je stále vyrovnaná, o mistrovský titul budou asi bojovat dvojice na prvních třech místech. Pokud to zima dovolí, pojedou se ještě dva závody, které nám ukáží více.

Neustále se rozšiřující jezdecké pole hobby jezdců v Orlickém poháru si vynutilo změny systému závodu. Muselo se jet více kvalifikačních jízd. Ale podařilo se to vše zvládnout a i tito jezdci se pěkně svezli. Kvalifikace byly samozřejmě při velkém počtu jezdců náročné, každá chyba znamenala propad v pořadí. I takový jezdec, jako je Marcel Hock, si musel postup vybojovat až z finále „B“.
Ve finále před sebe vedoucí jezdci Poháru Kylar s Majvaldem nikoho nepustili a vyhráli, i když těsně. Na stupně vítězů je doprovodili oba jezdci, kteří do finále postoupili až na poslední chvíli z B-finále Hock a Popovyč, pro kterého je to letošní nejlepší výsledek.
1. František Kylar – Tadeáš Majvald, Kunčice, Husqvarna 510 4T, 8:21,69
2. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 8:22,14
3. Jurij Popovyč – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 8:28,61
4. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Honda 500 2T, 8:44,80
5. Martin Jerie – Roman Ruml, Jilemnice, Kawasaki 250 2T, 8:46,41
6. Tomáš Janů – Miroslav Bareš, Retox Racing, Honda 450 4T, 8:48,53

Na prvních třech místech v Orlickém poháru se pořadí nezměnilo. Stále vedou Kylar s Majvaldem (68 bodů) před Luxem s Fiedlerem (53 bodů) a Kavkou se Sabotou (50 bodů). Závody by měly pokračovat již v neděli 5. února 2017 v Chotčinách u Chýnova. O pořádání se rozhodne podle místních podmínek během týdne. 

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download

Sdílet