První závod Mistrovství ČR v motoskijöringu

První závod Mistrovství ČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se pojede podle kalendáře tuto neděli 15. ledna 2017 v Letohradě. Jede se na známé trati „U koupaliště“, kde se v minulosti jelo celkem 9 mistrovských motoskijöringů. V posledních letech se zde kvůli absenci sněhu nejezdilo. Poslední závod zde proběhl dne 6. února 2010 a vyhráli ho Jiří Mencák s Jonášem Bergerem

Díky zimě a dobrým sněhovým podmínkám by měla být trať připravena na jedničku, pořadatelé na ni stále pilně pracují. Nedělní závody začínají administrativní a technickou přejímkou od 8:00 hodin. V 10:00 hodin se pojedou volné tréninky a ve 12:30 hodin první kvalifikační jízdy. Závody vyvrcholí finálovými jízdami. Pojede se tradičně ve společné třídě „Open“. Pokud bude na startu alespoň 5 jezdců do 21 let, pojede se i samostatná kategorie „Junior“. Letohradský závod bude už 19. ročníkem Mistrovství ČR. Historicky by to byl 20. ročník, ale v roce 2008 se kvůli počasí neodjel ani jediný závod. V MČR se představí naši nejlepší jezdci v motoskijöringu. 
Do Letohradu přijedou obhajovat loňský titul Josef Mňuk s Filipem Langerem (Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto). Nic jim určitě nedarují klášterečtí bratři Šrolerové (historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu s 1332 body – v roce 2016 byli druzí) i Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým jedoucí v barvách Orionu Litomyšl (v roce 2016 byli třetí) Při vyrovnanosti motoskijöringu a nyní i dobrých tréninkových podmínek může vyhrát kdokoli z dalších startujících jezdců. Na startu se objeví i legenda motoskijöringu Jan Zářecký, který jako jediný odjel všech 107 motoskijöringů od samotného začátku MČR v roce 1998. Každý rok bodoval a v historické tabulce je na 10. místě s 463 body. V neděli se objeví s novým lyžařem Karlem Mlynářem „Píďou“.
Diváci se tak mají určitě na co těšit. Parkování vozidel bude v blízkosti závodní tratě, občerstvení přímo v restauraci u koupaliště. Letos je průběh zimy příznivý. Pořadatelé z Rudníku se proto rozhodli, že využijí dobrých sněhových podmínek a závod, který plánovali na 11. února 2017, odjedou už příští neděli 22. ledna 2017.

Na fotografii: Josef Mňuk s Filipem Langerem ze závodu v Chotčinách. 
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free

Sdílet