První závod Mistrovství ČR v motoskijöringu

První závod Mistrovství ČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ se pojede podle kalendáře tuto neděli 15. ledna 2017 v Letohradě. Jede se na známé trati „U koupaliště“, kde se v minulosti jelo celkem 9 mistrovských motoskijöringů. V posledních letech se zde kvůli absenci sněhu nejezdilo. Poslední závod zde proběhl dne 6. února 2010 a vyhráli ho Jiří Mencák s Jonášem Bergerem

Díky zimě a dobrým sněhovým podmínkám by měla být trať připravena na jedničku, pořadatelé na ni stále pilně pracují. Nedělní závody začínají administrativní a technickou přejímkou od 8:00 hodin. V 10:00 hodin se pojedou volné tréninky a ve 12:30 hodin první kvalifikační jízdy. Závody vyvrcholí finálovými jízdami. Pojede se tradičně ve společné třídě „Open“. Pokud bude na startu alespoň 5 jezdců do 21 let, pojede se i samostatná kategorie „Junior“. Letohradský závod bude už 19. ročníkem Mistrovství ČR. Historicky by to byl 20. ročník, ale v roce 2008 se kvůli počasí neodjel ani jediný závod. V MČR se představí naši nejlepší jezdci v motoskijöringu. 
Do Letohradu přijedou obhajovat loňský titul Josef Mňuk s Filipem Langerem (Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto). Nic jim určitě nedarují klášterečtí bratři Šrolerové (historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu s 1332 body – v roce 2016 byli druzí) i Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým jedoucí v barvách Orionu Litomyšl (v roce 2016 byli třetí) Při vyrovnanosti motoskijöringu a nyní i dobrých tréninkových podmínek může vyhrát kdokoli z dalších startujících jezdců. Na startu se objeví i legenda motoskijöringu Jan Zářecký, který jako jediný odjel všech 107 motoskijöringů od samotného začátku MČR v roce 1998. Každý rok bodoval a v historické tabulce je na 10. místě s 463 body. V neděli se objeví s novým lyžařem Karlem Mlynářem „Píďou“.
Diváci se tak mají určitě na co těšit. Parkování vozidel bude v blízkosti závodní tratě, občerstvení přímo v restauraci u koupaliště. Letos je průběh zimy příznivý. Pořadatelé z Rudníku se proto rozhodli, že využijí dobrých sněhových podmínek a závod, který plánovali na 11. února 2017, odjedou už příští neděli 22. ledna 2017.

Na fotografii: Josef Mňuk s Filipem Langerem ze závodu v Chotčinách. 
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
online free course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free

Sdílet